Robyg dla potrzebujących. W 2021 roku ponad 220 tys. zł na donacje

Jak co roku Grupa Robyg zaangażowała się w liczne akcje dla potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W całym 2021 roku deweloper przeznaczył ponad 220 tys. zł na donacje.

Autor: housemarket.pl 27 grudnia 2021 13:44

Wraz z PZFD firma wsparła Powstańców Warszawskich i wzięła udział w zbiórce Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego na świąteczne paczki, pełne produktów delikatesowych. Ponadto darowizny przekazano na rzecz fundacji Dziecięca Fantazja oraz Teatru za Jeden Uśmiech w ramach akcji "Lekarstwo na Nudę – Pozdrowienia z Laponii". Dzięki temu Mikołaj wraz ze Śnieżynką pojawili się przed Dolnośląskim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu i porozmawiali z dziećmi w oknach, a także przekazali personelowi prezenty, który rozdał je dzieciom na oddziałach.

Ponadto 150 świątecznych paczek trafiło do pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Prezenty dofinansowane przez Robyg otrzymały ponadto dzieci w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz Szpitalu Klinicznym im. Jonschera w Poznaniu. Robyg ufundował także wigilię dla bezdomnych w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim, a także dofinansował budowę żłobka w parafii Gdańsk-Letnica. Istotne wsparcie otrzymało także Pomorskie Hospicjum na świadczenie darmowej opieki paliatywnej nad chorymi dziećmi.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: ROBYG I JLL RAZEM NA RZECZ ŚRODOWSKA 

Paczki od Świętego Mikołaja dla chorych dzieci to indywidualne zestawy książek, kolorowanek, łamigłówek i drobnych zabawek, przygotowywane z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny, które mają rozweselić chore dzieciaki i rozproszyć monotonię szpitalnego życia.

- Od lat wspieramy potrzebujących, a Powstańcy Warszawscy i chore dzieci to nasi szczególni przyjaciele. Ich uśmiech i radość to nasza największa nagroda i świąteczny prezent, który możemy wspólnie dzielić. Nasze zaangażowanie jest małą cegiełką, jaką możemy wnieść w ramach naszej działalności i społecznej odpowiedzialności biznesu. Naszym podopiecznym dziękujemy za ich zaufanie, a wszystkim naszym pracownikom za zaangażowanie, dzięki któremu możemy dzielić się naszymi zyskami z potrzebującymi. Życzymy sukcesów i pomyślności w Nowym 2022 roku! - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

Robyg od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie od początku pandemii Robyg przekazał ponad 430 tysięcy złotych na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych