Robyg dołączył do UN Global Compact

Deweloper Robyg dołączył do inicjatywy ONZ - United Nations Global Compact. UN Global Compact to największa na świecie inicjatywa skupiająca liderów zrównoważonego biznesu.

Autor: housemarket.pl 07 lutego 2022 12:03

  • Członkostwo Robyg w UN Global Compact oznacza udział w światowej platformie liderów zrównoważonego rozwoju.
  • W ubiegłym roku Robyg wdrożył Startegię ESG Robyg, która zakłada osiągnięcie do 2024 roku 100 proc. energii odnawialnej w procesie budowlanym i poszerzenie działań w ramach poszanowania bioróżnorodności oraz zasobów wodnych.
  • Do zadań UN Global Compact należy identyfikowanie wyzwań i możliwości w zakresie zrównoważonego rozwoju.

- Przystąpienie do UN Global Compact jest dla nas potwierdzeniem naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój oraz zobowiązaniem do wyznaczania i realizacji kolejnych celów w tym obszarze. Zobowiązania na rzecz społeczeństwa, środowiska czy biznesu traktujemy niezwykle poważnie, czego najlepszym przykładem jest wdrożona przez nas pod koniec ubiegłego roku Strategia ESG Robyg. Jednym z jej kluczowych założeń jest m.in: osiągnięcie do 2024 roku 100 proc. energii odnawialnej w procesie budowlanym, kontynuacja i poszerzenie zakresu działań w ramach poszanowania bioróżnorodności oraz zasobów wodnych czy kontynuacja rozwoju różnorodności wśród pracowników. Pod koniec 2021 roku opublikowaliśmy również Raport Wpływu, w którym podsumowaliśmy nasz dotychczasowy wpływ na polską gospodarkę. Dołączenie do UN Global Compact jest dla nas naturalną konsekwencją prowadzonych na tym polu działań – mówi Anna Wojciechowska, Head of ESG w Grupie Robyg.

CZYTAJ TEŻ: ROBYG ZAKŁADA STRATEGIĘ ESG. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

United Nations Global Compact

To największa na świecie inicjatywa w zakresie zrównoważonego biznesu, w skład której wchodzi ponad 14000 firm i innych interesariuszy z blisko 170 krajów. Po raz pierwszy ideę Global Compact przedstawił Sekretarz Generalny Narodów Zjednoczonych Kofi Annan na światowym Forum Ekonomicznym w Davos, które odbyło się 31 stycznia 1999 roku. Wezwał on wówczas liderów światowego biznesu do wsparcia budowy społecznych i ekonomicznych podstaw, niezbędnych dla podtrzymania nowej gospodarki światowej. Wraz z przyłączeniem się do inicjatywy Robyg zobowiązał się do wdrożenia i stosowania w swojej codziennej działalności biznesowej Dziesięciu Zasad z zakresu praw człowieka, standardów pracy i środowiska naturalnego oraz przeciwdziałaniu korupcji.

- 10 zasad UN Global Compact wyznacza kierunki, które powinny być uwzględniane w rozwijającej się światowej gospodarce. Zwracają one uwagę na problemy, które wymagają wsparcia dla lepszego i bardziej harmonijnego rozwoju w najbliższych dekadach. Dlatego też cieszymy się, że zostaliśmy częścią tej inicjatywy – dodaje Anna Wojciechowska.

Członkostwo Grupy ROBYG w UN Global Compact oznacza udział w największej światowej platformie liderów zrównoważonego rozwoju, reprezentujących praktycznie wszystkie kluczowe sektory biznesu. Do zadań UN Global Compact należy identyfikowanie wyzwań i możliwości w zakresie zrównoważonego rozwoju, zapewnianie praktycznych wskazówek swoim członkom oraz promowanie działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych