Robyg idzie jak burza. W planach większa sprzedaż i nowe rynki

W pierwszym półroczu 2017 roku Robyg zawarła umowę na 1693 lokale w Warszawie i Gdańsku, czyli o ponad 23 proc. więcej w stosunku do roku ubiegłego. Zarząd liczy, że - przy utrzymaniu dotychczasowych tendencji rynkowych - kontraktacja będzie rosła.

Autor: Alicja Pietrowska 05 lipca 2017 14:35

W samym drugim kwartale w Warszawie i Gdańsku (z uwzględnieniem rezygnacji) Grupa Robyg zakontraktowała 756 lokali, czyli o niemal 17 proc więcej niż w tym samym okresie 2016 roku. Robyg prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, w Ursusie, Wilanowie, Woli, bliskim Tarchominie oraz Żoliborzu, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – m.in. w dzielnicy Włochy.

- Osiągnięty w pierwszej połowie 2017 roku poziom 1.693 lokali wynika z niesłabnącego popytu na rynku mieszkaniowym, ale także ze sprawnie realizowanej strategii spółki. Interesują nas przede wszystkim duże, wieloetapowe, kompleksowe projekty, które docelowo stają się dobrze funkcjonującymi i wygodnymi dla mieszkańców, integralnymi częściami miasta - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponadto Robyg zakończyła z sukcesem ofertę 26.309.199 akcji oferowanych w ramach subskrypcji prywatnej, stanowiących nie więcej niż 10 proc. wszystkich akcji spółki i skierowanych do nie więcej niż 149 podmiotów. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 3 zł na akcję, a popyt znacząco przewyższył oferowaną liczbę akcji. Spółka pozyskała łącznie około 80 mln zł, które zostaną przeznaczone na nowe inwestycje w Krakowie lub we Wrocławiu.

- Podjęliśmy decyzję o ekspansji geograficznej do Krakowa lub Wrocławia. W tym celu Grupa zrealizowała z sukcesem emisję akcji – popyt przewyższył podaż – dzięki czemu spółka pozyska łącznie około 80 mln zł, które zostaną przeznaczone na realizację dużych inwestycji na nowym rynku - dodaje Oscar Kazanelson. 

W I kwartale 2017 roku Robyg osiągnęła przychody w wysokości 69,5 mln zł. W całym 2017 roku spółka zakłada planowany skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom spółki dominującej na poziomie 90 mln zł oraz uznania na poziomie 2.500 lokali. Przy zachowaniu obecnych trendów rynkowych, grupa prognozuje zakontraktowanie około 3 300 mieszkań. 

Od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2010 roku Robyg regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Dotychczas spółka wypłaciła w ramach dywidendy ze skonsolidowanego zysku netto za 2016 rok w wysokości 0,27 zł na akcję, co stanowiło około 65% skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej. 

Szacowana kontraktacja w 2017: około 3.300 lokali – przy zachowaniu dotychczasowych tendencji rynkowych

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych