Robyg inwestuje w innowacyjną technologię Aura Airhousemarket.pl - 22 stycznia 2021 17:34


Robyg inwestuje w innowacyjną technologię dezynfekcji biur sprzedaży przy pomocy nowoczesnych urządzeń Aura Air. To inteligentna technologia dezynfekowania powietrza, która jednocześnie monitoruje jego jakość w czasie rzeczywistym. Korzystanie opatentowanego i zatwierdzonego przez EPA sterylizatora i filtra promieni, a także diod LED UVC neutralizuje bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, czy zapachy. Urządzenia są sterowane za pomocą aplikacji mobilnej

- Technologia Aura Air odpowiada na potrzeby ochrony sanitarnej przed koronawirusem i powstała we współpracy z Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Centrum Medycznego Chaim Sheba – jednego z najlepszych centrów medycznych w Izraelu. Urządzenia są skuteczne w dezynfekcji i oczyszczaniu powietrza z wielu zanieczyszczeń. Wyniki wykazują niezwykłą zdolność technologii do dezynfekcji patogenów: bakterii, wirusów, grzybów, etc. Wraz z wybuchem pandemii COVID-19 globalne środowisko medyczne zaleca zapobieganie zakażeniom bakteryjnym i ochronę przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, a Grupa ROBYG wdraża tak zaawansowaną technologię jako pierwsza w Polsce - mówi Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Robyg.

Technologia Aura Air, która zostanie zainstalowana w każdym biurze sprzedaży ROBYG obejmuje:

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

1. Filtr wstępny – usuwa duże cząsteczki kurzu, pyłki, owady, sierść zwierząt i inne duże cząsteczki. Filtr wstępny odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu jakości urządzenia.

2. Opatentowany Ray-Filter ™ składa się z trzech części:
a. Filtra HEPA –skuteczny w 99,98 proc. filtr cząstek stałych o wielkości 0,3 mikrona
b. Warstwy węglowej, która pochłania LZO i brzydkie zapachy
c. Inteligentnej tkaniny miedzianej – materiał składający się z miedzianego filtra warstwowego, który filtruje wirusy, bakterie i wiele innych zanieczyszczeń.

3. UVC LED – skuteczny w neutralizowaniu bakterii, wirusów i pasożytów przez niszczenie białek błony komórkowej

4. Sterylizator™ – komponent oparty na technologii bipolarnej jonizacji. Sterylizator generuje jony dodatnie i ujemne – podobnie, jak te występujące w przyrodzie – które oczyszczają i odświeżają powietrze w pomieszczeniach, eliminując wymienione powyżej szkodliwe zanieczyszczenia. Neutralizuje bakterie, wirusy i pasożyty przez niszczenie białek błony komórkowej.

Ponadto Robyg wprowadziła systematyczne testy pracowników biur sprzedaży i budów na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. Testy będą prowadzone dla każdego raz w tygodniu. Dzięki temu zwiększona zostanie ochrona zarówno załogi, jak i klientów firmy. Firmy, które finansują swoim pracownikom systematyczne badania umożliwiające wykrycie osób potencjalnie zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 apelują, by takie działania stały się nowym standardem w obsłudze klienta w dobie pandemii.

Robyg od wielu miesięcy pracuje zgodnie z wytycznymi GIS, stosuje środki ochronne dla pracowników i klientów, prowadzi też cykliczne dezynfekcje i ozonowanie wszystkich biur minimum dwa razy w tygodniu.