Robyg liderem deweloperów giełdowych

Grupa Robyg zajęła pierwsze miejsce pod względem wyników sprzedaży oraz przekazań lokali spośród deweloperów notowanych na GPW w trzecim kwartale 2016 roku. Spółka odnotowała wzrost kontraktacji mieszkań o 15 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego uzyskując poziom 736 sprzedanych lokali po uwzględnieniu rezygnacji.

Autor: HouseMarket.pl 20 października 2016 14:25

Narastająco – po trzech kwartałach – liczba ta wyniosła 2111 netto, co oznacza wzrost o 19 proc. rok do roku i pozycjonuje spółkę jako lidera na rynku. Robyg przekazał jednocześnie nabywcom ok. 475 lokali w samym trzecim kwartale, osiągając rezultat 1610 mieszkań uznanych w przychodach od początku 2016 roku, co daje wzrost o 26 proc. wobec analogicznego okresu 2015 r.

Robyg realizuje w Warszawie 12 projektów mieszkaniowych w siedmiu dzielnicach: Mokotów, Wilanów, Wola, Bemowo, Ursus, Żoliborz oraz Praga Południe. W Gdańsku spółka posiada siedem inwestycji w pięciu rejonach miasta: Jasień, Letnica, Wrzeszcz, Zaspa i Morena.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wyróżniające się wśród konkurencji wyniki w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku – nie tylko w zakresie sprzedaży oraz przekazań, ale także pod względem niewielkiej liczby lokali pozostałych do sprzedaży w gotowych inwestycjach – to powód do satysfakcji, a także sygnał, że spółka rozumie potrzeby osób kupujących mieszkania. Kierując się preferencjami Polaków Robyg posiada w ofercie zarówno lokale o podwyższonym standardzie – np. Apartamenty Villa Nobile czy Green Mokotów Premium – a także wprowadza do sprzedaży inwestycje skierowane do młodych, mobilnych osób, które oczekują mieszkań o mniejszym metrażu, zlokalizowanych w pobliżu punktów komunikacyjnych i rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Zarząd spółki jest przekonany, że w roku 2016 - przy utrzymaniu dotychczasowych tendencji rynkowych - osiągnie zakładane w prognozach wyniki na poziomie 2600 sprzedanych oraz 2800 przekazanych mieszkań – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych