Robyg nie zwalnia tempa. Ponad 5 tysięcy mieszkań w budowiehousemarket.pl - 30 czerwca 2020 13:32


Robyg ma obecnie w budowie ponad 5 tysięcy mieszkań. Wszystkie prace na placach budowy przebiegają zgodnie z harmonogramami. Grupa rozbudowała potencjał sprzedażowy o kolejne 800 lokali finalizując umowę zakupu Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego we Wrocławiu. Deweloper zapowiada kolejne inwestycje.

- Obecnie w ofercie Robyg znajduje się ponad 1 700 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 17 500 mieszkań. Jeśli chodzi o realizację budów - wszystkie działania są prowadzone bez żadnych przestojów. Nie zakładamy żadnych zmian w harmonogramach oddawania budynków do użytku. Planujemy utrzymywać podaż zgodnie z wcześniejszymi planami - mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Robyg.

Dodaje, że Robyg na bieżąco wprowadza do sprzedaży nowe etapy realizowanych inwestycji i uruchamia kolejne projekty, np w Poznaniu. Rozbudowuje także nowoczesne kanały komunikacji z klientami i prowadzi niezakłóconą akcję sprzedażową. W marcu 2020 roku grupa wprowadziła video chat do obsługi klientów. Uzupełnia on system usług internetowych i telefonicznych. Za pośrednictwem video czatu można bez wychodzenia z domu zapoznać się z ofertą na wybrany lokal spośród ponad 2 500 mieszkań w każdym z 3 miast: Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W Robyg notujemy większy ruch ze strony klientów telefonicznie i internetowo. Jesteśmy w pełni przygotowani na taką obsługę klientów. Z pewnością obecna sytuacja zmieni pewne dotychczasowe przyzwyczajenia klientów w zakresie wyboru i zakupu mieszkania. Wiele elementów zostanie już na trwałe w kanałach online - co w przyszłości usprawni proces analizy i podejmowania decyzji z punktu widzenia klienta. Okazuje się, że wszystkie parametry można nawet lepiej sprawdzić i porównać bez wychodzenia z domu, mając dostęp do pełnej dokumentacji, wizualizacji, projektów. Na stronach Robyg można śledzić postępy budowy - które na bieżąco są zamieszczane wraz ze zdjęciami - wyjaśnia Joanna Chojecka. 

Robyg ma doświadczenie w rewitalizacji i działaniach przywracających miejski charakter terenów poprzemysłowych. Przykładem takich projektów są osiedla w warszawskim Żoliborzu, Ursusie lub Woli oraz w Gdańsku na Słonecznej Morenie. Dzięki połączeniu sił władz lokalnych, przedsiębiorców i deweloperów prowadzone są działania mające na celu przywrócenie terenów zielonych, utworzenie przestrzeni rekreacyjno-sportowych oraz budowy nowych osiedli i stref usługowych.

Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki - zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 17 500 mieszkań. Obecnie w ofercie sprzedażowej grupy w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu znajduje się około 2500 lokali.