Robyg ogłasza strategię ESG. 100 proc. energii odnawialnej w procesach budowlanych do końca 2024 roku

Robyg ogłosił strategię ESG i zrównoważonego rozwoju. W dokumencie zawarte zostały 3 główne obszary zainteresowań – Robyg dla Planety, Robyg dla Ludzi i Robyg dla Odpowiedzialnego Biznesu. W ramach tych filarów firma deklaruje realizację 10 celów zrównoważonego rozwoju rzecz środowiska i klimatu, społeczeństwa i ładu korporacyjnego. Wszystkim 3 obszarom przypisane zostały konkretne i w pełni mierzalne działania.

Autor: housemarket.pl 25 listopada 2021 15:06

 

  • Robyg poinformował o strategii ESG opartej na trzech filarach - Robyg dla Ludzi, Robyg dla Planety i Robyg dla Odpowiedzialnego Biznesu.
  • Jednym z kluczowych założeń ogłoszonej strategii jest osiągnięcie przez Robyg 100 proc. energii odnawialnej w procesach budowlanych do końca 2024 roku.
  • Deweloper do końca kwietnia 2022 r. planuje również opublikować pierwszy raport Robyg ESG w standardzie GRI (Core).

Robyg przygotowuje się do raportowania emisji zgodnie ze standardem GHG Protokol w ramach zakresu 1 i 2.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Podjęty przez Robyg wysiłek na rzecz przygotowania i realizacji strategii ESG jest jasną deklaracją gotowości spółki do współtworzenia lepszego, bardziej zrównoważonego świata i stanowi istotny element biznesowej strategii firmy. Naszą ambicją jest wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko i pozycja lidera w branży w zakresie zielonej transformacji z Polsce. Zrównoważony rozwój jest trwale wpisany w naszą strategię i model biznesowy. Wynika to ze świadomości tego, iż budownictwo mieszkaniowe to sektor rynku, w którym odpowiedzialne zachowania są kluczowe zarówno dla środowiska, jak i dla społeczności oraz wpływają na naszych pracowników i partnerów biznesowych. Przyjęta strategia ESG systematyzuje nasze dotychczasowe aktywności, ale też określa konkretne kierunki i mierzalne cele na przyszłość. Przez jej realizację zamierzamy stać się m.in. liderem we wprowadzaniu polityki bioróżnorodności i polityki wodnej do wszystkich projektów mieszkaniowych spółki. Chroniąc zasoby naturalne i dbając o nie chcemy zwiększać popularność zrównoważonego stylu życia i zmniejszać tym samym nasz ślad węglowy. W wymiarze społecznym mamy ambicję, aby w sektorze budowlanym stać się pracodawcą pierwszego wyboru, który przyciąga i rozwija swoich pracowników. Do końca kwietnia 2022 r. planujemy również opublikować pierwszy raport Robyg ESG w standardzie GRI (Core). Jestem przekonany, że dzięki wdrożeniu strategii ESG w naszej organizacji będziemy mogli jeszcze efektywniej realizować naszą misję budowania zrównoważonego świata dla nas i dla przyszłych pokoleń – mówi Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Robyg.

Robyg dla Planety

W wymiarze środowiskowym ambicją Robyg jest ochrona i dbałość o zasoby naturalne, zwiększanie popularności zrównoważonego stylu życia oraz promocja bioróżnorodności i odpowiedzialna gospodarka wodna. Deweloper zakłada kontynuację wprowadzanych niskoemisyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań na swoich projektach, aby zrealizować założony poziom 100 proc. energii odnawialnej w procesach budowlanych do końca 2024 roku. Spółka deklaruje również urzeczywistnienie idei 15-minutowych miast. Obecnie ponad 70 proc. koncepcji mieszkaniowych Robyg jest zgodnych z tą ideą, a do końca 2025 roku ich liczba wzrośnie do ponad 80 proc. Ważnym elementem tej części strategii są działania związane z wprowadzaniem polityki bioróżnorodności i polityki wodnej do wszystkich projektów mieszkaniowych Robyg. Firma dąży do tego, aby stać się liderem w branży w tym zakresie.

Robyg dla Ludzi

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych