Robyg osiągnął zakładany poziom kontraktacji w III kwartalehousemarket.pl - 07 października 2020 13:50


Po trzech kwartałach 2020 roku grupa Robyg zakontraktowała 1 401 lokali netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu oraz podpisała 1893 umowy deweloperskie . Spółka przekazała 874 lokali na koniec III kwartału 2020. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ponad 1 700 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 17 500 mieszkań. Grupa ma obecnie w budowie ponad 6 500 mieszkań - wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami.

- Trzeci kwartał przyniósł odbudowę na rynku mieszkaniowym – mamy obecnie ponad 6500 lokali w budowie i wierzymy, że 2020 rok zakończymy zadowalającą kontraktacją oraz wysokim poziomem uznań w przychodach – zgodnie z założeniami na poziomie około 3 tys lokali. Intensywnie rozwijamy naszą ofertę sprzedażową i wprowadzamy kolejne inwestycje we wszystkich miastach, w których działamy – pomimo wolniejszych procedur administracyjnych, na które nadal ma wpływ pandemia COVID-19 - powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Robyg.

Wyjaśnia, że Robyg dostosował ofertę do potrzeb klientów - wprowadzając lokale z dużymi tarasami lub ogródkami.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Biura sprzedaży i pracownicy biurowi Robyg wdrożyli procedury zabezpieczające, pozwalające na nieprzerwany, bezpieczny kontakt z klientami - zarówno osobisty, jak i zdalny.

- Nasze budynki są już przystosowane do ochrony przed COVID-19 – z łatwymi przyciskami dotykowymi i bezpiecznym dostępem do pomieszczeń. Klienci Grupy ROBYG bardzo często kupują też mieszkania w celach inwestycyjnych – praktycznie na każdym osiedlu dokonujemy takich transakcji. Wynika to z faktu, że mieszkania na wynajem – poza dobrą relacją ceny do jakości – muszą mieć atrakcyjną lokalizację, dobrą komunikację z innymi częściami miast i zapewnioną strefę usługową. Wszystkie osiedla Grupy ROBYG spełniają te wymagania, stąd duża popularność naszych lokali w charakterze inwestycji. Warto jednak zwrócić uwagę na inny trend – mikroapartamenty, które mogą przynieść wysoką stopę zwrotu przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym. ROBYG także wprowadził taką inwestycję do oferty – przygotowujemy ponadto dodatkową opcję pełnego zarządzania najmem, z której nasi klienci będą mogli skorzystać - powiedział Eyal Keltsh.

Robyg, przy wsparciu inwestora strategicznego z Grupy Goldman Sachs ma stabilną pozycję gotówkową i planuje kolejne inwestycje, a także akwizycje w Polsce. Spółka ocenia niezaspokojony popyt na mieszkania na nadal bardzo wysokim poziomie ponad 2,5 mln lokali.

W 2019 roku Robyg odnotował przychody w wysokości 1,12 mld zł. Zysk netto wyniósł 202 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 178 mln zł.

W 2019 grupa zainwestowała w bank ziemi w 4 miastach – Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu ponad 330 mln zł. W analizowanym okresie Robyg wprowadził do sprzedaży 3215 mieszkań.