ROBYG planuje przekazać w tym roku 2 500 mieszkań

Spółka szacuje, że w 2017 roku kontraktacja osiągnie poziom około 3 300 lokali – przy zachowaniu dotychczasowych tendencji rynkowych. W tym samym okresie planowane jest przekazanie około 2 500 mieszkań. Grupa ROBYG zakłada znaczącą liczbę przekazań w 2018 roku.

Autor: HouseMarket.pl 11 maja 2017 10:02

- Grupa ROBYG ma znaczący udział i mocną pozycję w Warszawie i Gdańsku na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Strategia spółki polega na realizacji dużych, kompleksowych projektów deweloperskich, silnym zaangażowaniu lokalnym i wieloletnim budowaniu wiarygodności w każdym mieście. Dywersyfikacja geograficzna i wejście do kolejnych miast będzie prowadzone podobnie – a jednocześnie pozwoli na dalszy, istotny wzrost corocznej kontraktacji – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Akcjonariusze Grupy ROBYG podczas NWZA w dniu 6 czerwca 2017 zadecydują o wypłacie dywidendy w wysokości 0,27 zł na akcję oraz o prywatnej emisji akcji do 10% kapitału spółki. Planowana emisja miałaby się odbyć do końca 2017 roku. Pierwszeństwo w objęciu akcji mieliby akcjonariusze posiadający powyżej 1% udziału w kapitale spółki. Środki z emisji mają zostać przeznaczone na nowe inwestycje w Krakowie lub we Wrocławiu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spółka szacuje, że w 2017 roku kontraktacja osiągnie poziom około 3 300 lokali – przy zachowaniu dotychczasowych tendencji rynkowych. W tym samym okresie planowane jest przekazanie około 2 500 mieszkań. Grupa ROBYG zakłada znaczącą liczbę przekazań w 2018 roku. Według prognoz skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom spółki dominującej w 2017 roku wyniesie 90 mln zł.

Grupa ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: Bemowo, Mokotów, Ursus, Wilanów, Wola, a dodatkowo i planuje uruchomienie kolejnych projektów – na Pradze Południe oraz Białołęce. W Gdańsku spółka posiada inwestycje w dzielnicach: Jasień, Letnica, Piecki-Migowo, Wrzeszcz, Zaspa oraz w planach Śródmieście.

- Zarząd spółki rekomenduje wypłatę dywidendy zgodnie z opublikowaną polityką dywidendową – w odpowiedzi na oczekiwania akcjonariuszy lokujących swoje środki w akcje dywidendowe. Jednocześnie zależy nam, by umożliwić akcjonariuszom reinwestycję i udział w dalszym rozwoju ROBYG w kontekście wejścia na nowe rynki. Zarząd zakłada, że realizacja emisji będzie zależała od pozyskania atrakcyjnych aktywów we Wrocławiu lub Krakowie – dodał Artur Ceglarz, Wiceprezes Zarządu ROBYG SA.

W kwietniu 2017 Grupa ROBYG kupiła w gdańskim Śródmieściu działkę o powierzchni 4,6 ha, która umożliwi wybudowanie około 1 000 lokali o łącznej powierzchni użytkowej ponad 50 000 m2. Wartość transakcji wyniosła ponad 42,26 mln zł. Obecnie Grupa ROBYG dysponuje w Gdańsku i Warszawie bankiem ziemi oraz ofertą mieszkań łącznie na ponad 13 500 lokali.

W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 937 lokali netto (po uwzględnieniu rezygnacji), a w całym 2016 roku podpisała umowy na rekordową liczbę 2 957 mieszkań.

W 2016 roku Grupa ROBYG osiągnęła w 2016 r. przychody w wysokości 517 mln zł (766 mln zł wliczając proporcjonalny udział z projektów joint venture). EBIT wyniósł ponad 123 mln zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom spółki dominującej osiągnął poziom 104 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych