Robyg powiększył bank ziemi w Warszawie, Wrocławiu i Gdańskuhousemarket.pl - 28 października 2020 13:28


Robyg w 2020 roku nabyła nowe grunty łącznie powiększając swój potencjał budowlany o ponad 170 tysięcy mkw PUM, z uwzględnieniem przejęcia Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. Nowe działki zlokalizowane są w Warszawie na Pradze, Wawrze oraz w Ursusie, zaś w Gdańsku m.in. w dzielnicy Stogi.

Robyg obecnie w ofercie ma ponad 1 700 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie ponad 17 tys. mieszkań. Grupa Robyg ma obecnie w budowie ponad 6 500 mieszkań – wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramami.

Po trzech kwartałach 2020 roku Robyg zakontraktował 1 401 lokali netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu oraz podpisała 1 893 umowy deweloperskie . Spółka przekazała 874 lokali na koniec 3 kw. 2020.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Mamy obszerny bank ziemi, który zabezpiecza naszą działalność na kolejne 3-4 lata. W ubiegłym roku sfinalizowaliśmy znaczące zakupy gruntów na ponad 343 tys. PUM – co daje łącznie ponad 510 tys. PUM w ciągu ostatnich 21 miesięcy. W Warszawie i Gdańsku mamy ugruntowaną pozycję na rynku inwestycji mieszkaniowych, rozwijamy się także intensywnie we Wrocławiu i Poznaniu - mówi Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Robyg. 

Dodaje, że Robyg ma zabezpieczone środki na zakupy gruntów i kolejne inwestycje.

- Naszym celem jest utrzymanie dotychczasowego poziomu działalności – co oznacza sprawne uruchamianie kolejnych projektów osiedli. Obserwujemy, że ceny mieszkań nie spadają – w niektórych lokalizacjach nawet rosną. Spodziewamy się raczej ustabilizowania cen, ale nie ich spadku. Po pierwsze – klienci nie rezygnują ze swoich planów mieszkaniowych, a popyt inwestycyjny rośnie – zwłaszcza, że obecnie WIBOR jest rekordowo niski, co może zachęcać do inwestycji w nieruchomości. Po drugie, klienci szukają coraz lepszych projektów, z balkonami i tarasami – w dobrych lokalizacjach. Klienci oczekują dobrze zaprojektowanych mieszkań, by w razie potrzeby korzystać z nich także w ramach pracy zdalnej - powiedział Eyal Keltsh

Robyg wspiera swoich klientów także w obszarze procedur kredytowych.

- Mamy specjalne umowy z bankami, dzięki którym nasi klienci mają łatwiejszy dostęp do kredytów i mniej procedur. Nasi klienci mogą być pewni, że eksperci pomogą im przejść przez procedury kredytowe, dzięki czemu zakup i finansowanie mieszkania w ROBYG będą przyjemne i bezproblemowe. To pozwala na szybką ścieżkę – ułatwiającą sprawne rozpatrzenie wniosku kredytowego - powiedział Eyal Keltsh.