Robyg promuje bioróżnorodność na swoich osiedlach

Robyg rozpoczęła edukacyjną akcję promującą bioróżnorodność i zachęca mieszkańców swoich osiedli do ukwiecenia balkonów, terenów szkolnych i przedszkolnych oraz wspierania w ten sposób pszczół. Z okazji Dnia Różnorodności Biologicznej Grupa Robyg rozdaje nasiona - łącznie może powstać aż 7 tysięcy łąk kwietnych.

Autor: housemarket.pl 18 maja 2022 12:24

  • Deweloper zachęca, by ukwiecać miasta i rozdaje nasiona.
  • Torebki z nasionkami i kolorowanki edukacyjne - łącznie 5 tysięcy zestawów - trafiły także do uczniów wybranych szkół podstawowych w Warszawie, Wrocławiu Gdańsku i Poznaniu.
  • Kolejne 2 tysiące torebek z nasionkami zostanie rozdanych mieszkańcom tych miast.
  • Wystarczy w dniach 18.05-18.06 przyjść do dowolnego biura sprzedaży Robyg i odebrać swój zestaw.

- Bioróżnorodność powinna być obecnie jednym z priorytetów wszystkich deweloperów – dzięki wspólnym działaniom można zrobić bardzo wiele dla środowiska i klimatu. Łąki kwietne regulują retencję wody, tłumią hałas, filtrują powietrze, a przede wszystkim dają pożywienie i schronienie owadom zapylającym – a bez ich pracy nie mielibyśmy wielu gatunków roślin, także uprawnych. Takie proekologiczne rozwiązania są obecnie standardem na osiedlach ROBYG, a dodatkowo zachęcamy wszystkich mieszkańców do zaangażowania w ochronę środowiska, edukujemy najmłodszych i wspólnie zwiększamy świadomość społeczną w tym ważnym obszarze. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni przyjaznych ludziom i środowisku, mamy więc nadzieje że ukwiecanie miast i osiedli będzie popularnym i systematycznym wkładem każdego z nas w budowanie przyjaznego ekosystemu - mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie Robyg.

CZYTAJ TEŻ: MOCNY POCZĄTEK ROKU W ROBYG

Mieszanki kwiatów jednorocznych i wieloletnich od Robyg zawierają nasiona aż 41 gatunków roślin. Dzięki takiej różnorodności, łąki w donicach będą przyciągać owady zapylające, a po  przekwitnięciu żywić ptaki; mogą też dać miejsce do życia wielu pożytecznym owadom i małym zwierzętom. „Zasiane z miłości do bioróżnorodności” łąki, zgodnie z hasłem akcji Grupy Robyg, mają cieszyć oko i wspierać walkę ze skutkami zmian klimatu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Robyg podkreśla, że łąki kwietne to rozwiązanie oszczędzające czas, pieniądze i zasoby. W przeciwieństwie do powszechnie występujących w miastach trawników, łąk nie trzeba regularnie kosić, podlewać ani nawozić, a taka optymalizacja zużycia energii czy wody zgodna jest z realizowaną przez ROBYG strategią ESG – zakładającą odpowiedzialne i zrównoważone podejście do kwestii zarządzania wodą na osiedlach.

Robyg przykłada szczególną wagę do idei ESG, na którą składa się ekologia, społeczne zaangażowanie i ład korporacyjny. Pod koniec 2021 roku spółka opublikowała Strategię ESG oraz Raport Wpływu, a w 2022 roku opublikuje Raport ESG.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych