Robyg sfinalizował zakup prawie 12 hektarów na warszawskim Wilanowie

Robyg rozpoczyna nową inwestycję na warszawskim Wilanowie. Spółka sfinalizowała zakup gruntu o wielkości 11,9 hektara. Robyg wybuduje tu nowe, wieloetapowe osiedle - zgodnie z filozofią wielofunkcyjnych przestrzeni.

Autor: housemarket.pl 25 sierpnia 2021 12:20

Grupa Robyg startuje z inwestycją na warszawskim Wilanowie. Spółka kupiła gruntu o wielkości 11,9 hektara i potencjale budowlanym ponad 104 tys. PUM. Kwota transakcji wyniosła 263,2 mln zł. Robyg zbuduje tu nowe, wieloetapowe osiedle – zgodnie z filozofią wielofunkcyjnych przestrzeni, które spełniają wszystkie potrzeby mieszkańców. Sklepy, centra fitness, przedszkola, żłobki, galerie handlowe, restauracje  - wszystko to przewiduje projekt osiedla.

- To największa transakcja zakupu gruntów na rynku deweloperów mieszkaniowych w ciągu ostatnich lat. Teren jest ogromny i pozwala na atrakcyjne zagospodarowanie, ze wszystkimi udogodnieniami ważnymi dla mieszkańców. Tak, jak deklarowaliśmy, zgromadziliśmy duże środki w celu rozwoju banku ziemi i ten cel realizujemy sukcesywnie od 2020 roku – już kupiliśmy grunty za łączną kwotę ponad 700 mln zł - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że grupa ma w planach więcej projektów, na które ma już zabezpieczone środki.

- Od dwóch lat akumulowaliśmy zysk, a nasz akcjonariusz z Grupy Goldman Sachs nie pobierał dywidendy - co pozwoliło zgromadzić ponad 400 mln zł. Do tego otrzymaliśmy dodatkowe finansowanie od akcjonariusza na kwotę 100 mln zł i z sukcesem sfinalizowaliśmy emisję obligacji o wartości 150 mln zł. To sprawia, że mamy bardzo komfortową sytuację i dużą przewagę konkurencyjną, jeśli chodzi o decyzje inwestycyjne. Nie wykluczamy zainteresowania akwizycjami – może to być zakup całych podmiotów wraz z nieruchomościami, wydzielonych części przedsiębiorstw czy rozległych terenów poprzemysłowych – ponieważ mamy rozbudowane doświadczenie w rewitalizacji gruntów i przywracaniu dużych fragmentów dzielnic w miastach. Chcemy umacniać swoją pozycję w miastach, w których działamy (Warszawa, Trójmiasto, Wrocław i Poznań) – rozważamy także możliwość wejścia do nowego miasta. Będzie to jednak zależało od możliwości nabycia gruntów i skali działalności, jaką moglibyśmy prowadzić w nowej aglomeracji - dodaje Oscar Kazanelson.

W pierwszym półroczu 2021 roku Grupa Robyg zawarła ponad 2300 umów rezerwacyjnych netto oraz podpisała około 2100 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Spółka przekazała ok. 1100 lokali. Robyg planuje w 2021 podpisać ponad 4000 umów rezerwacyjnych oraz przekazać 3 tysiące lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych