Robyg w 2016 roku przekazał 2,8 tys. lokali

Grupa Robyg, wliczając projekty realizowane w ramach joint venture, przekazała nabywcom w 2016 roku ok. 2,8 tys. lokali w Warszawie i Gdańsku. Liczba przekazań wzrosła o około 40 proc. rok do roku.

Autor: HouseMarket.pl 04 stycznia 2017 14:52

Tym samym został osiągnięty cel przyjęty przez zarząd firmy na rok 2016. W 2016 roku Grupa Robyg dodatkowo zakontraktowała 2957 lokali (po uwzględnieniu rezygnacji), co oznacza około 30-procentowy wzrost w stosunku do roku 2015. Zarząd spółki liczy, że – przy utrzymaniu dotychczasowych tendencji rynkowych – w 2017 roku kontraktacja przekroczy nawet 3 tys. lokali.

Spółka ma bank ziemi w Warszawie i Gdańsku wystarczający na realizację więcej niż 14 tys. lokali, a w samym 2016 roku zainwestowała w grunty około 260 mln zł. Każde mieszkanie jest bezpłatnie wyposażone w standard Smarta House, dostępne są też lokale w ramach programu MdM. Obecnie ponad 3 tys. lokali jest w budowie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W samym czwartym kwartale spółka przekazała nabywcom ok. 1,2 tys. lokali netto, co oznacza wzrost o 55 proc. wobec tego samego okresu 2015 r.

Robyg prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: Bemowo, Mokotów, Ursus, Wilanów, Wola, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – na Pradze Południe, Białołęce i Ursynowie. W Gdańsku spółka posiada inwestycje w dzielnicach: Jasień, Letnica, Piecki-Migowo, Wrzeszcz, Zaspa oraz w planach Śródmieście.

– Z uwagi na trafne decyzje inwestycyjne projekty Robyga cechują się dużą popularnością na rynku, a klienci ufają deweloperowi w związku z czym mieszkania w przeważającej części kupowane są we wstępnej fazie projektu – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyga.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych