Robyg wprowadza testy na COVID-19 dla pracowników

Grupa Robyg wprowadza systematyczne testy pracowników biur sprzedaży i budów na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. Testy będą prowadzone dla każdego raz w tygodniu.

Autor: housemarket.pl 02 grudnia 2020 12:48

Już nie tylko perspektywa ograniczenia działalności i potencjalne straty finansowe – ale poczucie społecznej odpowiedzialności sprawia, że firmy coraz częściej decydują się zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów, finansując cykliczne badania na obecność przeciwciał koronawirusa SARS-CoV-2.

- Od początku pandemii bardzo odpowiedzialnie podchodzimy do ochrony przed koronawirusem – zarówno pracowników, jak i naszych klientów. Wprowadziliśmy liczne procedury ochronne, zdalne kanały kontaktu – działamy w oparciu o wszelkie wytyczne GIS. Sprawne i płynne funkcjonowanie firmy wymaga stałej aktywności – nasze budowy pracują nieprzerwanie, podobnie jak biura sprzedaży. W budowie mamy około 6500 mieszkań w 3 miastach – to ogromna struktura. Budujemy także infrastrukturę publiczną, którą bezpłatnie przekazujemy na rzecz miast: w Warszawie most w Wilanowie, w Gdańsku drogi i ciągi komunikacyjne, a w Poznaniu za ponad 20 mln zł zrealizujemy mosty, drogi, ścieżki rowerowe i kładki umożliwiające połączenie z wyspą Ostrów Tumski. Dlatego podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń w postaci testów na COVID-19 dla pracowników. Dzięki temu zapewnimy im oraz ich rodzinom dodatkową ochronę, a nasi klienci będą mogli bezpiecznie odwiedzać biura sprzedaży i biura obsługi posprzedażowej – w ramach odbiorów mieszkań. Odpowiedzialność jest jednym z elementów naszej kultury organizacyjnej. Dlatego czujemy się zobowiązani, by naszymi działaniami przyczynić się do zmniejszenia transmisji wirusa. Mamy nadzieje, że inne firmy niebawem pójdą w nasze ślady i wprowadzą ten standard również u siebie, co umożliwi jeszcze skuteczniejszą walkę z wirusem - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej grupy Robyg.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do badania wykorzystywane są certyfikowane testy o wysokiej swoistości, co w połączeniu z profesjonalną obsługą medyczną gwarantuje wysoką skuteczność badania. Systematyczne badania przesiewowe pozwalają wytypować m.in. osoby w początkowej fazie infekcji. Dzięki temu firmy nie tylko zapewniają bezpieczeństwo pracownikom i klientom, ale przez kontrolę liczby zakażeń mają realny wpływ na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w populacji.

- Troska o bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest dla nas priorytetem. W czasie wiosennego lockdownu wprowadziliśmy środki bezpieczeństwa, takie jak: maseczki, ochronne pleksi, oraz codzienna dezynfekcja biur sprzedaży i ich cykliczne ozonowanie. To sprawiło, że w okresie pandemii klienci w dalszym ciągu chętnie odwiedzają nasze placówki stacjonarne. Jeśli z jakichś powodów są zmuszeni zrezygnować z wizyty w biurze – zawsze mogą skontaktować się z nami telefonicznie i przez nasze wirtualne biuro, gdzie do wyboru jest wideo rozmowa lub czat z konsultantem. Ponieważ pandemia nie odpuszcza, postanowiliśmy pójść o krok dalej i zdecydowaliśmy się na sfinansowanie cyklicznych badań dla wszystkich pracowników mających bezpośredni kontakt z klientem. To rozwiązanie pozwoli zminimalizować ryzyko zakażenia i zapewni komfort zarówno pracownikom, jak i klientom - dodaje Oscar Kazanelson.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych