Robyg zakończył budowę księgi popytu

Grupa Robyg zakończyła book building. Popyt znacząco przewyższył ofertę akcji. Cena emisyjna wyniesie 3 zł na akcję.

Autor: HouseMarket.pl 14 czerwca 2017 09:19

Grupa Robyg zakończyła budowę księgi popytu na 26.309.199 akcji zwykłych na okaziciela serii H, stanowiących nie więcej niż 10 proc. wszystkich akcji spółki oferowanych w ramach subskrypcji prywatnej skierowanej do nie więcej niż 149 podmiotów. Cena emisyjna została ustalona na poziomie 3 zł na akcję. Nowo wyemitowane akcje nie będą uczestniczyć w podziale zysku za 2016 rok. Popyt znacząco przewyższył oferowaną liczbę akcji. Spółka pozyska łącznie około 80 mln zł, które zostaną przeznaczone na nowe inwestycje w Krakowie lub we Wrocławiu.

Cena emisyjna wyniosła 3 zł na akcję, co oznacza jedynie 5,7 proc. dyskonta do ceny zamknięcia poprzedzającej rozpoczęcie transakcji (cena 3,45 zł została skorygowana o dywidendę za 2016 w wysokości 0,27 zł). Implikowany mnożnik P/E 2017E wynoszący 9,4x (oparty na konsensusie analityków i skorygowany o dywidendę) przekłada się na premię do grupy porównywalnych polskich deweloperów mieszkaniowych w wysokości 9 proc.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pekao Investment Banking SA oraz mBank SA pełniły rolę Globalnych Współkoordynatorów i Współzarządzających Księgą Popytu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych