Robyg zwiększa udział mieszkań na wynajem i planuje budowy w innych miastach

To najlepszy rok dla Grupy Robyg w całej historii. W 2021 roku Robyg zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 1,3 mld zł. Deweloper zapowiada rozwój sektora mieszkań na wynajem i planuje rozszerzyć działalność na kolejne lokalizacje.

Autor: housemarket.pl 04 marca 2022 10:48

  • W 2021 roku Robyg zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 1,3 mld zł.
  • Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 396,7 mln zł - czyli o 88,3 proc. więcej niż w 2020 roku, a EBIT 490,6 mln zł – co oznacza wzrost o 82,3 proc. rok do roku.
  • Był to najlepszy rok dla Grupy Robyg w całej historii. Doskonałe wyniki finansowe pozwalają na wypłacenie dywidendy akcjonariuszom - którzy do tej pory inwestowali w spółkę i akumulowali wszystkie zyski w firmie.

W tym okresie podpisaliśmy ponad 4300 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu – co oznacza wzrost o 57 proc. w porównaniu do 2020 roku. Zawarliśmy 4276 umów rezerwacyjnych netto i rozpoznaliśmy w przychodach ok. 2940 lokali. Mniej niż 1 proc. oferty to lokale gotowe – co potwierdza dużą popularność mieszkań budowanych przez Robyg. Większość mieszkań jest wyposażona w standardzie w systemy domu inteligentnego.

Warto zaznaczyć, że w grudniu 2021 r. Bricks Acquisitions Limited, spółka kontrolowana przez The Goldman Sachs Group, Inc podpisała przedwstępną, warunkową umowę sprzedaży 100 proc. akcji Robyg na rzecz TAG Immobilien AG od. Transakcja wymagała zgody urzędu antymonopolowego, która została udzielona – finalizacja transakcji ma nastąpić do 31 marca 2022 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W związku z tym zwiększy się udział mieszkań na wynajem w ofercie, planujemy także rozszerzyć działalność na kolejne miasta w Polsce. Zgodnie ze strategią do 2024 roku zakładamy przeznaczenie na wynajem około 4500 mieszkań. Mamy duży bank ziemi i zwiększymy intensywność jego wykorzystania, ale nadal będziemy inwestować w grunty w atrakcyjnych lokalizacjach. Ponadto nadal będziemy kontynuować współpracę z bankami w celu ułatwienia i przyspieszenia procesów kredytowych dla klientów - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg.

Dodaje, że w 2021 roku deweloper ponownie podwyższył standard mieszkań w inwestycjach i wprowadził ekologiczne farby elewacyjne, pochłaniające zanieczyszczenia.

- W 2021 roku kontynuowaliśmy nasze zaangażowanie w lokalne inicjatywy, wspieranie sztuki, kultury, edukacji i sportu. Nadal prowadziliśmy działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspieraliśmy potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Dodatkowo nasz program CSR obejmował realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast - mówi Oskar Kazanelson. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych