Ronson coraz więcej buduje

W trzecim kwartale br. Ronson Development wydał klientom klucze do 234 lokali. To o 29 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. Ponadto, znaczący udział w przekazanych mieszkaniach miały lokale w projektach charakteryzujących się wysoką rentownością.

Autor: HouseMarket.pl 10 listopada 2016 10:29

W trzecim kwartale 2016 r. grupa Ronson wypracowała 10,3 mln zł zysku netto, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku zanotowała 0,5 mln zł straty netto. Przychody ze sprzedaży przekroczyły 91 mln zł, co oznacza niemal 34-proc. wzrost rok do roku. Narastająco za pierwsze trzy kwartały tego roku zysk netto wyniósł ponad 11 mln zł i był ponad sześciokrotnie wyższy niż po dziewięciu miesiącach 2015 r., a przychody ze sprzedaży przekroczyły 202 mln zł (+25 proc. r/r).

Zgodna z oczekiwaniami, skokowa poprawa wyników finansowych to efekt przekazania klientom znacznie większej liczby mieszkań niż przed rokiem. W trzecim kwartale br. Ronson Development wydał klientom klucze do 234 lokali. To o 29 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. Ponadto, znaczący udział w przekazanych mieszkaniach miały lokale w projektach charakteryzujących się wysoką rentownością.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Na wyniki w trzecim kwartale br. pracowały przede wszystkim dwie warszawskie inwestycje ukończone w drugim kwartale, czyli bardzo rentowny projekt Moko (102 przekazane lokale w pierwszym etapie) oraz Espresso (42 lokale w drugim etapie). Ponadto rozpoczęliśmy przekazywanie kluczy w drugim etapie osiedla Panoramika w Szczecinie (67 lokali) oraz w pierwszym etapie Kamienicy Jeżyce w Poznaniu (8 lokali) – wskazał Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Development.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych