Ronson kupuje działkę w UrsusieHousemarket.pl - 01 lutego 2021 09:52


Jak poinformował Ronson Development, deweloper zawarł przedwstępną umowę zakupu prawa użytkowania wieczystego działki położonej w warszawskiej dzielnicy Ursus. Według wstępnej oceny spółki, na działce tej możliwa będzie realizacja zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz powierzchniami usługowymi w parterach o łącznej powierzchni użytkowej ok. 100 tys. mkw.

- Z przyjemnością informujemy, że zabezpieczyliśmy kolejną działkę pod planowaną inwestycję w Warszawie. Analizy wskazują, że w najbliższych latach grunty w dużych polskich miastach nie będą tańsze, a raczej droższe. Dlatego bardzo ważne jest dla realizacji strategii Ronson, aby zabezpieczać zasoby pod przyszłe projekty. Transakcja, do której się przygotowujemy, jest właśnie elementem realizacji tej strategicznej działalności - najbliższych latach zamierzamy w tym miejscu wybudować atrakcyjny fragment miasta. W trakcie negocjacji osiągnęliśmy atrakcyjne warunki cenowe, co pozwala nam pozytywnie spojrzeć na przyszłą rentowność tego projektu – mówi Boaz Haim, prezes zarządu, CEO RONSON Development.

- W Ursusie realizujemy obecnie wieloetapowy projekt Ursus Centralny. Sukces jego sprzedaży oraz analizy atrakcyjności poszczególnych dzielnic Warszawy utwierdziły nas w przekonaniu, że warto zabezpieczyć tutaj nieruchomość pod kolejne projekty. W RONSON kluczowa dla nas jest jakość tworzonych projektów - zarówno samych budynków, jak i ich otoczenia. Już niedługo ta część Ursusa przestanie kojarzyć się z przestrzenią komercyjną i stanie się spójną tkanką mieszkaniową Warszawy - cieszymy się, że możemy być częścią tego procesu – mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cenę nieruchomości ustalono na 1 500 zł netto za PUM, nie więcej jednak niż 150 000 000 zł netto. Zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi po spełnieniu się warunków zawieszających, w tym przeprowadzeniu przez spółkę satysfakcjonującego procesu due diligence nieruchomości oraz po takiej zmianie celu i dopuszczalnego użytkowania nieruchomości, która umożliwi realizację inwestycji mieszkaniowej, jak opisano powyżej. Doradcą prawnym Spółki przy tej transakcji była Kancelaria Radcy Prawnego „Jarosław Zubrzycki”.