Ronson odpowiada na rosnący popyt. Kolejne etapy osiedli w rozbudowiehousemarket.pl - 08 września 2020 08:18


To ważny moment w historii Ronson Development. Spółka po raz pierwszy równolegle poprowadzi budowę aż trzech etapów w każdym z dwóch projektów - Ursus Centralny i Miasto Moje. To odpowiedz na rosnący popyt na mieszkania dostępne w ramach obu inwestycji.

Ursus Centralny i Miasto Moje to dwa największe projekty w portfolio Ronson Development, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Potwierdzają to wyniki finansowe spółki za pierwsze półrocze 2020 roku. Jak wynika z raportu, oba projekty były głównym motorem sprzedaży w firmie, w tym okresie. Łącznie w ramach projektów sprzedano 233 lokale. Dodatkowo, od momentu wprowadzenia inwestycji na rynek, w Mieście Moim sprzedano blisko 600 lokali, a w Ursusie Centralnym ponad 270.

- Na fali sukcesu otwieramy kolejne etapy naszych dwóch bestsellerowych inwestycji. To będzie mocne zasilenie podaży - mówi Boaz Haim, prezes Ronson Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W III etapie osiedla Ursus Centralny powstanie 97 lokali. Natomiast, V etapie inwestycji Miasto Moje wybudowanych zostanie 170 kolejnych mieszkań. Tym samym podaż spółki wzrośnie do poziomu prawie 1 tys lokali. 

Dalsza rozbudowa inwestycji rozpocznie się już we wrześniu. Tym samym równolegle będą prowadzone etapy Ursus Centralny I, II i III, gdzie liczba dostępnych lokali wyniesie 209. Oraz Miasto moje III, IV i V z liczbą 296 lokali. Jest to wyjątkowa sytuacja w historii spółki, bo oba projekty wymagają dużego nakładu sił i koordynacji działań.

Generalnym wykonawcą inwestycji w Ursusie i na warszawskiej Białołęce będzie Denya Cebus.

Projekty Ursus Centralny i Miasto Moje zostały zaprojektowane jako osiedla samowystarczalne. Cechą charakterystyczną obu inwestycji jest bulwar - pasaż przebiegający wzdłuż osiedla, podzielony na strefy relaksu, zabawy, aktywności, kultury, gdzie mieszkańcy znajdą zarówno kawiarnię, restaurację, siłownię, jak i plac zabaw dla dziecka. 

W ocenie Andrzeja Gutowskiego, wiceprezesa, dyrektora sprzedaży i marketingu Ronson Development, sukces projektów Ursus Centralny i Miasto Moje jest wynikiem trafnej odpowiedzi na potrzeby mieszkańców.

- Dzisiejszy klient jest bardzo świadomy, a przyszłe miejsce zamieszkania analizuje pod kątem wielu kryteriów. Dlatego deweloper nie może skupiać się już jedynie na projekcie bryły, ale też jej otoczenia. Osiedle musi dziś spełniać nie tylko funkcje mieszkalne, ale także rekreacyjne i oferować więcej niż tylko mieszkanie. Obie inwestycje są bardzo dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta, ale naszym celem było dać mieszkańcom realną alternatywę: możesz jechać do centrum, ale tu wszystko masz pod ręką - podkreślił Andrzej Gutowski.

Zarówno Ursus Centralny, jak i Miasto Moje są skierowane do klientów kupujących swoje pierwsze mieszkanie – singli i par. Dlatego w ofercie dewelopera znajdują się głównie mieszkania 1,2 i 3-pokojowe.

- W Mieście Moim wprowadzamy szeroką pulę mieszkań o bardzo atrakcyjnych metrażach. Mieszkania mają już od 29 mkw i są w cenie już od 240 tys. zł. W tej inwestycji do większych mieszkań, trzy i cztero-pokojowych, przynależą przestronne tarasy o powierzchni nawet 37 mkw lub ogródki sięgające nawet 160 mkw - mówi Andrzej Gutowski.

W III etapie Ursusa Centralnego Ronson wprowadza do oferty mieszkania 2 i 3-pokojowe. 30 mieszkań dwupokojowych, o powierzchni od 43-52 mkw oraz 60 mieszkań trzypokojowych, od 58-62 mkw.