Ronson planuje wypłatę końcowej dywidendy

Rada Nadzorcza Ronson Development pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu spółki dotyczący zarekomendowania walnemu zgromadzeniu wypłaty końcowej dywidendy za 2016 r. w wysokości 0,10 na akcję.

Autor: HouseMarket.pl 22 maja 2017 11:05

Biorąc pod uwagę zaliczkową dywidendę w wysokości 0,09 zł na akcję, wypłaconą przez spółkę w marcu, łączna wypłata dla akcjonariuszy z ubiegłorocznego zysku sięgnie 0,19 zł na akcję. Uchwałę w tej sprawie walne zgromadzenie podejmie 30 czerwca.

Zgodnie z rekomendacją zarządu i rady nadzorczej dotyczącą podziału zysku netto wypracowanego w 2016 r., który sięgnął 64,5 mln zł, na dywidendę dla akcjonariuszy ma trafić łącznie 31,2 mln zł, czyli 0,19 zł na akcję. Ronson wypłacił już w marcu br. zaliczkową dywidendę w łącznej wysokości blisko 14,8 mln zł (0,09 zł na akcję). Dodatkowa wypłata sięgnie zatem 16,4 mln zł, czyli 0,10 zł na akcję.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Na wypłatę dywidendy na takim poziomie pozwala nam bardzo dobra sytuacja płynnościowa spółki i rekordowo wysokie zyski wypracowane w ubiegłym roku. Przypomnę, że jest to m.in. efekt bardzo zyskownej transakcji sprzedaży projektu Nova Królikarnia na rzecz Global City Holdings, którą zrealizowaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Projekt został sprzedany za ponad 175 mln zł. z czego kwota prawie 141 mln zł została rozliczona w ramach transakcji odkupu przez spółkę akcji własnych od GCH, a ponad 34 mln zł to łączna płatność, jaką Ronson otrzymał w gotówce. Zysk brutto ze sprzedaży tego projektu przekroczył 57 mln zł, co daje marżę brutto na poziomie niemal 33 proc. – powiedział Tomasz Łapiński, p.o. prezesa zarządu Ronson Europe.

Walne zgromadzenie, które zdecyduje o podziale zysku za 2016 rok, zostało zwołane na 30 czerwca br. Zarząd Ronson Europe proponuje ustalenie dnia dywidendy na 3 sierpnia, a dzień wypłaty dywidendy na 10 sierpnia br.

Czerwcowe walne zgromadzenie ma także oficjalnie zatwierdzić zmiany w zarządzie spółki, będące następstwem rezygnacji złożonej pod koniec kwietnia przez dotychczasowego prezesa Shragę Weismana. Rada Nadzorcza zaproponowała walnemu zgromadzeniu mianowanie na prezesa zarządu Tomasza Łapińskiego, który od 2008 r. sprawował funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego spółki. Zaproponowała ponadto powołanie do zarządu i powierzenie funkcji dyrektora finansowego Rami Gerisowi, dotychczasowemu kontrolerowi finansowemu, związanemu ze spółką od 2007 r. Zgodnie z decyzją zarządu, Tomasz Łapiński i Rami Geris pełnią nowe obowiązki już od 28 kwietnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych