Ronson sadzi las w pod radomskich Podolanach

Pracownicy Ronson wspólnie z Fundacją Las na Zawsze, zaangażowali się w akcję sadzenia lasu. We wsi Podolany, położonej w gminie Ciepielów obok Radomia, na terenie blisko 1 ha, posadzili 1 800 nowych drzew. Ronson dąży do zredukowania śladu węglowego jaki zostawia działalność firmy.

Autor: housemarket.pl 30 marca 2022 13:11

  • Ronson wspólnie z Fundacją Las na Zawsze, zaangażowali się w akcję sadzenia lasu pod Radomiem.
  • Uczestnicy akcji posadzili blisko 1 800 drzew.
  • Sadzone były różne rdzenne gatunki drzew, krzewów i roślin runa leśnego.

- Podejmujemy wiele aktywności mających na celu ochronę środowiska naturalnego. W naszych projektach bardzo dużą wagę przykładamy do wykorzystania rozwiązań ekologicznych – kluczowych z punktu widzenia postępujących zmian klimatu, ale też niezwykle ważnych dla komfortu i jakości życia przyszłych mieszkańców. Staramy się ograniczać emisje własne dwutlenku węgla, a poprzez akcje jak ta, rekompensować je - mówi Karolina Bronszewska, członek zarządu, dyrektor marketingu i innowacji Ronson Development.

Jakość, nie ilość

Przedstawiciele Fundacji Las na Zawsze podkreślają, że przyjęte założenie - sadzenie do dwóch tysięcy sadzonek na hektar, pozwala drzewom w pełni rozwinąć korony i stabilnie budować system korzeniowy. Sadzone są różne rdzenne gatunki drzew, krzewów i roślin runa leśnego, aby tworzone lasy były bioróżnorodne, a przez to bardziej odporne na czynniki środowiskowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: RONSON ŚWIĘTUJE OKRĄGŁY JUBILEUSZ 

Karolina Bronszewska z Ronson Development przyznaje, że spółka nie miała problemu z zaangażowaniem pracowników do tej akcji.

- Przyjechaliśmy w mocnym składzie 35 osób. Wspólnymi siłami, na terenie 8 500 mkw. posadziliśmy 1 800 drzewek. To dla nas symboliczna akcja, bo od lat staramy się nie tylko budować mieszkania, ale przede wszystkim tworzyć piękne, zielone otoczenie, tak ważne dla zdrowego życia mieszkańców. Akcje jak ta przynoszą wiele radości i satysfakcji. Oprócz oczywistego waloru integracyjnego, mamy poczucie dobrze wykonanego zadania. Czujemy ekologiczną sprawczość - wyjaśnia Karolina Bronszewska. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych