Ronson sprzeda Novą Królikarnię z zyskiem

Ronson zamierza kupić prawie 40 proc. swoich akcji od spółki ITR 2012, która jest powiązana z Global City Holdings. Deweloper chce w ten sposób je umorzyć i rozliczyć transakcję przez sprzedaż temu akcjonariuszowi projektu Nova Królikarnia.

Autor: HouseMarket.pl/Ronson 18 listopada 2016 13:30

Spółka przekazała do publicznej wiadomości informację o zawartej warunkowej umowie z jednym ze swoich wiodących akcjonariuszy – spółką ITR 2012, która jest powiązana z Global City Holdings.

- Umowa, którą podpisaliśmy z tym akcjonariuszem przewiduje skup prawie 40 proc. akcji Ronsona w celu ich umorzenia oraz rozliczenie się w tej transakcji poprzez sprzedaż temu akcjonariuszowi projektu Nova Królikarnia. Jest to transakcja, która w wypadku powodzenia umożliwi m.in. spółce wygenerowanie bardzo pokaźnych zysków – tłumaczy Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wylicza dyrektor, zysk brutto na sprzedaży wzrośnie w spółce o blisko 50 mln zł. Byłby to zysk wykazany przez spółkę jeszcze w czwartym kwartale 2016 r.

- Umowa wydaje się być atrakcyjna dla wszystkich zaangażowanych stron. Ronson ma skupić swoje akcje, płacąc za sztukę 1,3 zł, czyli z odpowiednim dyskontem zarówno do ceny giełdowej, jak również do wartości księgowej. Z drugiej strony planujemy sprzedaż projektu Nova Królikarnia z zyskiem na poziomie około 50 mln zł przy łącznej cenie za ten projekt na poziomie blisko 162 mln zł – wylicza dyrektor Tomasz Łapiński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych