Ronson sprzedał Novą Królikarnię za ponad 175 mln zł

Ronson Europe sfinalizował transakcję z Global City Holdings, w ramach której sprzedał na rzecz GCH warszawski projekt Nova Królikarnia za cenę 175,1 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 27 grudnia 2016 09:00

Cena sprzedaży jest regulowana w gotówce – w kwocie blisko 34,3 mln zł, ponadto spółka odkupiła od GCH pakiet blisko 40 proc. akcji własnych za łączną kwotę niemal 140,9 mln zł (1,30 zł za akcję). Zysk ze sprzedaży projektu powiększy wyniki Ronson Europe za 2016 r.

Zgodnie z warunkami umowy zawartej 9 listopada br. i aneksowanej 21 grudnia br., ostateczna cena sprzedaży projektu Nova Królikarnia uwzględnia wszystkie nakłady poniesione do tej pory przez spółkę związane z realizacją tej inwestycji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cena sprzedaży projektu Nova Królikarnia została uregulowana następująco: w gotówce łącznie blisko 34,3 mln zł, z czego 24,4 mln zł Ronson otrzymał bezpośrednio po sfinalizowaniu umowy, a dodatkowe 9,9 mln zł zostanie wypłacone spółce najpóźniej do 1 czerwca 2017 r. Dodatkowo w ramach rozliczenia za akcje własne nabyte przez spółkę od GCH - łączna cena pakietu to prawie 140,9 mln zł.

Sprzedaż projektu Nova Królikarnia powiększy zyski spółki za czwarty kwartał 2016 r. Zarząd szacuje, że w wyniku rozliczenia transakcji Ronson zrealizuje około 55 mln zł zysku przed opodatkowaniem. Ostateczna wielkość zysku zostanie zaprezentowania w sprawozdaniu za 2016 r. po rozliczeniu wszystkich kosztów związanych z transakcją.

Umowa z GCH przewiduje, że Ronson będzie wciąż zarządzać projektem Nova Królikarnia, tj. jego dalszą realizacją i sprzedażą mieszkań, na zasadach komercyjnych.

Nabyte przez Spółkę od GCH akcje własne zostaną umorzone. W efekcie udział wiodącego akcjonariusza branżowego, tj. Luzon Group, wzrośnie z dotychczasowych niespełna 40 proc. do około 66 proc. Łączne udziały wszystkich akcjonariuszy mniejszościowych wzrosną natomiast do blisko 34 proc. wobec około 20 roc. przed transakcją.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych