Ronson umacnia pozycję w Poznaniu

Ronson zawarł przedwstępną, warunkową umowę zakupu działki przy ul. Świerzawskiej w poznańskiej dzielnicy Grunwald, gdzie planuje wybudować osiedle na blisko 300 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 05 września 2016 09:23

Transakcja opiewa na kwotę 9,5 mln zł. Pierwszy etap projektu może ruszyć już w przyszłym roku.

 – W ubiegłym roku zanotowaliśmy rekordowe wyniki sprzedaży, do czego w dużej mierze przyczyniły się dobrze przyjęte przez mieszkańców projekty w Poznaniu, takie jak osiedle Młody Grunwald czy Kamienica Jeżyce. Zakup nowej działki w dzielnicy Grunwald jest kolejnym potwierdzeniem, że w naszych działaniach zamierzamy konsekwentnie stawiać na Poznań  – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor marketingu i sprzedaży.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Parametry transakcji pozwalają nam przypuszczać, że inwestycja przy ul. Świerzawskiej osiągnie poziom rentowności zbliżony do oczekiwanej rentowności projektów nabywanych przez nas ostatnio w Warszawie – dodaje Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Development.

Ronson Development zrealizował w Poznaniu już sześć inwestycji z blisko 600 lokalami. Tylko w tym roku do poznańskiej oferty trafiło łącznie ponad 150 mieszkań w ramach kolejnych etapów inwestycji Chilli City w podpoznańskich Tulcach oraz osiedla Młody Grunwald w pobliżu Lasku Marcelińskiego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się sztandarowy projekt Ronsona w Poznaniu, czyli Kamienica Jeżyce. Osiedle to otrzymało drugą nagrodę w głosowaniu na najlepszą inwestycję w Poznaniu. W ofercie wciąż dostępne są mieszkania trzy i czteropokojowe o powierzchni od 59 do 113 mkw.

W 2016 r. na zakup działek w Warszawie (przy ul. Marywilskiej oraz przy ul. Jaśminowej) Ronson przeznaczył już łącznie około 50 mln zł. Poprzez transakcję zakupu działki przy ul. Świerzawskiej w Poznaniu bank ziemi Ronsona osiągnie poziom blisko 5000 lokali, z czego ponad 500 przypada na rynek poznański. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych