Ronson wynagrodzi inwestorów

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Ronson Europe zdecydowało wczoraj o wypłacie zaliczkowej dywidendy z zysku za 2016 r. w wysokości 0,09 zł na akcję.

Autor: HouseMarket.pl 02 marca 2017 09:28

Dzień dywidendy został ustalony na 17 marca, a dzień wypłaty dywidendy na 23 marca 2017 r. Dywidendą nie będą objęte akcje własne Spółki, które Ronson Europe odkupił w celu umorzenia od Global City Holdings pod koniec ubiegłego roku, i które właśnie zostały umorzone.

Wypłata zaliczkowej dywidendy w wysokości 0,09 zł za akcję (łącznie prawie 14,8 mln zł) jest zgodna z rekomendacją zarządu oraz rady nadzorczej i jest możliwa dzięki bardzo dobrej sytuacji płynnościowej Spółki. Ponadto, dzięki przyspieszeniu wypłaty dywidendy, wcześniej nastąpi ostateczne rozliczenie ceny, jaką Spółka otrzyma w związku ze sprzedażą projektu Nova Królikarnia w grudniu 2016 r. Ronson sprzedał ten projekt na rzecz Global City Holdings za łączną cenę 175,1 mln zł. Kwota prawie 140,9 mln zł została rozliczona w ramach transakcji odkupu przez spółkę akcji własnych od GCH, a blisko 34,3 mln zł to płatność w gotówce. Bezpośrednio po sfinalizowaniu umowy Ronson otrzymał 24,4 mln zł, a 9,9 mln zł ma zostać zapłacone przez GCH po walnym zgromadzeniu w sprawie wypłaty dywidendy za 2016 r. Dzięki wypłacie dywidendy zaliczkowej, kwota 9,9 mln zł od GCH trafi do Spółki w najbliższych dniach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Uchwalona dywidenda zaliczkowa przypadająca na jedną akcję jest wyższa niż rekordowa dotychczas dywidenda za 2015 rok wypłacona w ubiegłym roku (tj. 0,08 zł na akcję). Niewykluczone, że podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia podsumowującego 2016 rok akcjonariusze zdecydują o dodatkowej wypłacie.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych