Ronson z rekordową sprzedażą w 2020 roku

W 2020 roku Ronson zakontraktował sprzedaż rekordowej liczby 918 lokali, co oznacza wzrost o 21 proc., a także przekazał rekordową liczbę 966 lokali, czyli o 47 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Autor: housemarket.pl 13 stycznia 2021 15:31

W 4Q 2020 Ronson zakontraktował sprzedaż 257 lokali w porównaniu do 256 lokali
w analogicznym okresie 2019 roku. Liczba lokali przekazanych klientom, które zostaną ujęte w rachunku zysków i strat za 4Q 2020 roku, wyniosła 167 w porównaniu do 124 rok wcześniej.
Rok 2020 był bardzo wymagający, zwłaszcza w obliczu wybuchu pandemii wczesną wiosną, kiedy nikt nie wiedział, co przyniosą nadchodzące tygodnie i miesiące. Ostatecznie okazało się, że postrzeganie rynku nieruchomości przez klientów i inwestorów jako bezpiecznej przystani pozwoliło naszej firmie na osiągnięcie bardzo dobrych wyników w tych trudnych czasach. Jednocześnie miniony rok dał możliwość dynamicznego rozwoju w sektorze mieszkaniowym tym firmom, które były do tego odpowiednio przygotowane. Pomimo niepewności na początku roku, zespół Ronson pozostał skoncentrowany i dokładał wszelkich starań, aby kontynuować działalność biznesową.

- Utrzymywaliśmy kontakt z klientami w okresie lockdownu, kontynuowaliśmy rozwój istniejących projektów zgodnie z harmonogramem i uruchamialiśmy nowe. W wyniku ogromnego zaangażowania naszego zespołu w 2020 roku sprzedaliśmy aż 918 lokali – to rekord w historii spółki. W utrzymaniu atrakcyjnej oferty dla klientów sprzyjała nam silna sytuacja finansowa, dodatkowo wzmocniona bardzo udaną jesienną emisją obligacji. Jesteśmy ostrożnie optymistyczni, jeśli chodzi o sytuację rynkową w tym roku. Wydaje się, że niskie stopy procentowe będą nadal wspierać popyt na mieszkania i przyciągać nabywców zainteresowanych ochroną kapitału. Ciężko pracujemy nad jak najlepszym wykorzystaniem otoczenia rynkowego dla dalszego rozwoju spółki. W ofercie i w przygotowaniu mamy wiele atrakcyjnych projektów. Naszym celem jest pochwalenie się w tym roku kolejnym sukcesem sprzedażowym - mówi Boaz Haim, prezes zarządu, CEO Ronson Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Głównymi motorami sprzedaży były flagowe projekty Ursus Centralny i Miasto Moje w Warszawie (odpowiednio 266 i 198 lokali) oraz Panoramika w Szczecinie (108 lokali).

W 2020 roku najwięcej lokali przekazano w warszawskim projekcie City Link IV (288), poznańskim Grunwaldzie2 (236 lokali) oraz Szczecińskiej Panoramice (195). W 4Q 2020 roku najwięcej lokali przekazano w warszawskim projekcie Miasto Moje (98), Panoramice (35) i Grunwaldzie2 (16).

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych