Rutkowski Development: Apartamenty z żaglem w tle

Budujemy obiekty klasy premium, najlepiej z widokiem na jezioro, ponieważ lubimy żeglować. Jesteśmy też lokalnymi patriotami. Uważamy, że Podlasie i Mazury zasługują na tak prestiżowe inwestycje - przyznaje Kamil Rutkowski, prezes Rutkowski Development.

Autor: HouseMarket.pl 06 września 2016 09:01

Jaka jest idea budowania banku ziemi Rutkowski Development? Wszystkie wasze inwestycje zlokalizowane są na Podlasiu i na Mazurach. Dlaczego?

Kamil Rutkowski, prezes Rutkowski Development: Jesteśmy firmą związaną z tymi terenami. Urodziliśmy się tutaj i jesteśmy lokalnymi patriotami. Uważamy, że nasz region zasługuje na prestiżowe i innowacyjne projekty.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

I jeszcze lubicie żeglować, stąd tyle inwestycji przy jeziorach?

- Też. Nasi klienci również żeglują, a mamy takich, którzy inwestują u nas od pokoleń. Nasza firma działa już ponad 25 lat. Jesteśmy największym deweloperem na rynku Północno-Wschodniej Polski i to właśnie tu, budujemy nasz bank ziemi.

Jakie inwestycje planujecie w najbliższym czasie?

 - Zaczęliśmy sprzedaż i budowę budynku B inwestycji Komfort House w Ełku przy ul. Miłosza. Pierwszy etap został skończony i sprzedany. W drugim mieszkania będą liczyć od 29 mkw. do 114 mkw. Budynek jest najbardziej zaawansowanym projektem w regionie jeśli chodzi o architekturę i innowacyjność. Kładziemy nacisk na bezpieczeństwo, bo to projekt dla rodzin z dziećmi. Teren jest monitorowany i ogrodzony.

Zaplanowaliśmy m.in. duży wewnętrzny dziedziniec bez ruchu kołowego oraz liczący 300 mkw. plac zabaw. W zasięgu pięciu minut jest Jezioro Ełckie i jezioro Sunowo. W okolicy są m.in. szkoły, boisko lekkoatletyczne, szkoła językowa, sklepy. W tym etapie powstanie około 100 mieszkań. Planujemy go zakończyć na przełomie 2017 r. i 2018 r. Jest to inwestycja obliczona na pięć etapów. W sumie na osiedlu powstanie około 450 apartamentów.

 To duża inwestycja, ale przygotowujecie też mniejsze.

- Tak. W tym roku rozpoczniemy budowę Apartamentów Atnoniuk w Białymstoku. W planach jest około 200 mieszkań w trzech budynkach o wysokim standardzie, przy zachowaniu innowacyjnej kreski projektowej.

Jeszcze w wakacje ruszy sprzedaż i budowa mieszkań w Giżycku przy ul. Królowej Jadwigi. Jest to kameralny projekt liczący 21 mieszkań od ok. 30 mkw. do 75 mkw. Liczymy raczej na lokalnych mieszkańców, jeśli chodzi o klientów. Jest to segment na jednym z najbardziej popularnych osiedli.

W Giżycku też budujecie apartamenty Marina House nad jeziorem Niegocin.

- Jesteśmy w połowie realizacji. Na koniec tego roku planowane są odbiory apartamentów. Wielu klientów kupuje je na wynajem. Mamy też takich, którzy kochają żeglować i kupują te apartamenty dla siebie jako drugie lub trzecie mieszkanie. Marina House to świetny produkt ze względu na lokalizację. Ma widok na jezioro, stoi bezpośrednio przy ekomarinie z portem jachtowym. Jest to inwestycja unikatowa w skali regionu i myślę, że przez wiele lat utrzyma tę opinię.

W prestiżowym apartamentowcu nad jeziorem z pewnością są penthouse’y.

- Rzeczywiście na ostatnim piętrze zaplanowaliśmy apartamenty ponad 200 mkw. i one zostały już sprzedane. Projektowane są indywidualnie zgodnie z wymaganiami klientów. Zaletą są duże przeszklenia i otaczające je tarasy z widokiem na jezioro z każdej strony.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych