Siewierz Jeziorna dynamicznie się rozwija

- Deweloperzy, którzy zrealizowali budowy w naszej dzielnicy sprzedali już niemal wszystkie mieszkania. Co ważne, wartość dotychczasowych transakcji odzwierciedla przyjęte przez nas wyceny gruntów, a więc potwierdza ich trafność – mówi Robert Jacek Moritz, prezes zarządu Alty.

Autor: HouseMarket.pl 27 kwietnia 2017 10:38

Alta, inwestor pierwszej w Polsce zrównoważonej dzielnicy Siewierz Jeziorna, opublikowała wyniki za 2016 r. W 2016 r. dodatni wynik z przeszacowania spółki Chmielowskie, realizującej projekt Siewierz Jeziorna wyniósł 8 mln zł. W połączeniu z negatywnym wpływem przeszacowań z innych aktywów (TUP Property, połączone z Forest Hill -6,4 mln zł, PAGI -1 mln zł) całkowity pozytywny wynik przeszacowań inwestycji wyniósł 0,6 mln zł.

Łączne aktywa Alty i posiadanych przez nią spółek-inwestycji na koniec 2016 r. wyniosły 195,6 mln zł, co oznacza wzrost o 2 proc. rok do roku. W 2016 r. spółka wykazała zysk netto w wysokości 0,9 mln. zł. Wynik ten jest rezultatem aktualizacji wartości udziałów i akcji spółek-inwestycji oraz bieżącej działalności.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Siewierz Jeziorna dynamicznie się rozwija. Obecnie w naszej dzielnicy ukończono już 24 budynki, w tym dwa wielorodzinne. Kolejne 16 budynków jest w budowie. Deweloperzy, którzy zrealizowali budowy w naszej dzielnicy sprzedali już niemal wszystkie mieszkania, dzięki czemu planują kolejne inwestycje, deklarując chęć zakupu następnych terenów w Siewierzu Jeziornej. Co ważne, wartość dotychczasowych transakcji zawartych z deweloperami odzwierciedla przyjęte przez nas wyceny gruntów, a więc potwierdza ich trafność – mówi Robert Jacek Moritz, prezes zarządu Alty.

Pod koniec 2016 r. spółka wystąpiła do lokalnych władz Siewierza o rozszerzenie obszaru objętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego o kolejne 19 ha.

- Obecny plan zagospodarowania obejmuje ok. 40 ze 120 ha, na których rozwijamy naszą dzielnicę. Rozszerzenie miejscowego planu pozwali myśleć o dalszym rozwoju Siewierza-Jeziornej, jak i powinno mieć pozytywny wpływ na wycenę naszych aktywów. Jednocześnie, dzięki rozwijającej się sprzedaży terenów wierzę, że coraz bliższy jest czas, kiedy spółka Chmielowskie stanie się źródłem strumienia pieniężnego, z którego korzystać będą akcjonariusze w postaci dywidendy. Taki jest nasz strategiczny cel na najbliższe lata – dodaje prezes.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych