Śląskie Kamienice zwiększają zysk netto i pozyskują ponad 1 mln zł z emisji akcji

Śląskie Kamienice - notowana na NewConnect spółka, inwestująca w zabytkowe kamienice osiągnęła w I półroczu 2018 roku przychody na poziomie 5,05 mln zł oraz zysk netto na poziomie 2,09 mln zł. Spółka poinformowała także o zakończeniu emisji akcji serii I w ramach której pozyskała 1,1 mln zł. Środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na rozwój działalności operacyjnej polegającej na wyszukiwaniu starych, zabytkowych kamienic zlokalizowanych głównie na terenie województwa śląskiego, które następnie są kupowane, poddawane gruntownemu remontowi oraz sprzedawane lub wynajmowane.

Autor: HouseMarket.pl 17 sierpnia 2018 12:16

Spółka realizuje swój unikalny model biznesowy: w zakończonym pod koniec czerwca okresie Śląskie Kamienice realizowała 3 duże projekty związane z inwestycjami w zabytkowe kamienice oraz dokonywała bieżących prac rewitalizacyjnych w pozostałych posiadanych obiektach. Wciąż poszukiwane są również nowe kamienice pod inwestycję.

- Zakończone niedawno I półrocze było dla nas bardzo intensywne. Jesteśmy w trakcie realizacji jednej z naszych największych inwestycji. Nasze projekty to przede wszystkim kamienice z początku XX wieku zlokalizowane w górnośląskich miastach, głównie w Katowicach, które obecnie są gruntownie remontowane i modernizowane tak, aby w najbliższym czasie znajdujące się w nich lokale mogły zostać sprzedane lub wynajęte. Sprzedaż nieruchomości generuje najwięcej przychodów jednak to wynajem zapewnia nam ich stałe źródło. Nasz model biznesowy zakłada przeznaczenie na ten cel 30 proc. lokali
w każdej z posiadanych przez nas kamienic. Cały czas poszukujemy też nowych obiektów. W drugim kwartale zawarliśmy umowę przedwstępną na zakup pięknej kamienicy znajdującej się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji w centrum stolicy Górnego Śląska. – skomentowała dr Ofka Piechniczek, prezes zarządu Śląskie Kamienice.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Ponadto dokonaliśmy nabycia nieruchomości w postprzemysłowej części Katowic, którą zamierzamy przeznaczyć na stworzenie przestrzeni biurowych oraz na potrzeby naszych spółek zależnych, restauracji Śląska Prohibicja i Hornigold. Łączna wartość tych nieruchomości wynosi ponad 8 mln zł. Kilka z realizowanych obecnie inwestycji ma zostać skomercjalizowana w przeciągu najbliższych miesięcy co powinno wpłynąć bardzo pozytywnie na wyniki finansowe za cały 2018 rok. – powiedziała Ofka Piechniczek.

Według opublikowanego sprawozdania finansowego spółka osiągnęła w I półroczu 2018 r. 5,05 mln zł przychodów, a zysk netto wyniósł 2,09 mln zł. Wartość aktywów spółki na dzień 30 czerwca 2018 roku wyniosła 66,30 mln zł i była wyższa o prawie 30 proc. od analogicznej wartości na koniec czerwca 2017 roku. 

Korzystna jest również sytuacja gotówkowa spółki. Łączna wartość przepływów pieniężnych wygenerowanych w I połowie 2018 roku wyniosła 6,17 mln zł co pozwoliło spółce podjąć decyzję  o wypłacie swoim akcjonariuszom dywidendy w wysokości 0,1 zł na akcję. 

- Oczywiście nie spoczywamy na laurach i zamierzamy dalej nabywać nowe nieruchomości oraz rewitalizować te już przez nas posiadane. Dlatego zdecydowaliśmy się na dokonanie emisji akcji
w ramach której pozyskaliśmy ponad 1 mln zł. –dodała dr Ofka Piechniczek

14 sierpnia spółka poinformowała o zakończeniu oferty publicznej obligacji serii I, w ramach której pozyskała 1,1 mln zł. W ramach oferty spółka sprzedała 217 800 sztuk akcji po cenie emisyjnej 5 zł.

Spółka nie ogranicza się tylko do inwestycji w stare, zabytkowe kamienice. Poprzez podmioty zależne spółka działa w segmencie krótkoterminowego wynajmu nieruchomości: 2 pensjonatów
w województwie pomorskim w ramach spółki zależnej Fulinowo oraz 3 apartamentów w Katowicach
w ramach spółki zależnej Hornigold. Śląskie Kamienice prowadzi również restaurację „Śląska Prohibicja” zlokalizowaną w zabytkowej dzielnicy Katowic. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych