Świetne półrocze Develii: wzrost sprzedaży i przekazań

Develia sprzedała 1062 lokale w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2021 r. na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych wobec 423 w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 151 proc. Spółka przekazała 757 lokali wobec 482 lokali w pierwszej połowie 2020 r., czyli o 57 proc więcej.

Autor: Housemarket.pl 07 lipca 2021 10:36

Według stanu na 30 czerwca br. Develia miała zawarte 172 umowy rezerwacyjne, które w najbliższym okresie, po podjęciu decyzji przez klientów, mogą przekształcić się w umowy deweloperskie.

Sprzedaż Develii w II kwartale

W II kwartale 2021 r. spółka sprzedała 482 lokale. Najwięcej mieszkań znalazło nabywców w inwestycjach: Centralna Park, Słoneczne Miasteczko i Grzegórzecka 77 w Krakowie oraz Osiedle Latarników w Gdańsku. W okresie kwiecień-czerwiec br. Develia przekazała 364 lokale, w tym głównie na osiedlu Nowa Racławicka we Wrocławiu, Rokokowa w Warszawie i Bastion Wałowa w Gdańsku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Popyt na mieszkania utrzymuje się na stabilnym, wysokim poziomie, a za nami kolejny udany kwartał. Skupiamy się na uzupełnieniu oferty i w ciągu ostatnich 3 miesięcy poszerzyliśmy ją o blisko 470 lokali. Obserwujemy duże zainteresowanie klientów projektami wieloetapowymi, dlatego w II kwartale wprowadziliśmy do sprzedaży następne etapy inwestycji w Gdańsku i Krakowie. W naszej gdańskiej ofercie pojawił się także nowy projekt - Szmaragdowy Park. W tym kwartale uzupełnimy ofertę o kolejne inwestycje – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

W II kwartale br. Develia wprowadziła do sprzedaży: I etap projektu Szmaragdowy Park (175 lokali) i III etap osiedla Przy Alejach (48 lokali) w Gdańsku oraz XIII etap Słonecznego Miasteczka (108 lokali) i III etap inwestycji Przy Mogilskiej (136 lokali) w Krakowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych