Terra Casa stawia na sztukę, bo łagodzi obyczaje

Terra Casa szuka gruntu pod najnowszą inwestycję - inspirowany Kalifornią apartamentowiec LA Residence. Podobnie jak w realizowanych obecnie: Art Deco Apartamenty na Woli i NY Residence, jego atutem będzie architektura, sztuka, technologia i funkcje. – Dzięki tym elementom inwestycje z czasem zyskują na wartości – wyjaśnia Artur Tłustochowski, prezes Terra Casa.

Autor: HouseMarket.pl/Grażyna Kuryłło 02 stycznia 2017 11:46

Rok 2016 się skończył. Co słychać na budowie Art Deco Apartamentów na Woli?

Artur Tłustochowski, prezes Terra Casa: Praca wre. W pierwszej połowie roku przygotowaliśmy tę inwestycję, a w czerwcu rozpoczęliśmy na Woli jej budowę. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag. Obecnie zbliżamy się do ukończenia garażu podziemnego, którego głębokość wyniesie 2,5 poziomu. Architektura apartamentowca łączy w sobie elementy przedwojennej Warszawy i chicagowskiego art déco. Oba miasta są ze sobą ściśle związane – w 1960 r. Warszawa została pierwszym miastem siostrzanym Chicago. W oparciu o te inspiracje i historię, premiera Art Deco Apartamenty na Woli została przygotowana wspólnie z Polsko-Amerykańską Izbą Handlową i odbyła się właśnie w Chicago.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jaka część mieszkań jest kupowana w celach inwestycyjnych?

- Dzisiaj więcej osób interesuje się mieszkaniem dla siebie. Są to mieszkańcy Woli, którzy widzą, jak dzielnica się rozwija – powstają nowe biura, czyli miejsca pracy.

Jednak realizacje Terra Casy kuszą nie tylko lokalizacją.

- W naszych projektach zawsze przykładamy dużą uwagę do jakości i atrakcyjności samego obiektu. Art Deco Apartamenty na Woli wyróżniają się dostępnymi dla wszystkich mieszkańców udogodnieniami, takimi jak na przykład ogród na dachu z widokiem na panoramę Warszawy, czy doskonale wyposażona siłownia. Dodatkowo, na specjalne zamówienie, powstaje mozaika o ponaddwumetrowej średnicy, która ozdobi wejście do budynku. Będzie ona gotowa w marcu. Pracuje nad nią znany twórca mozaik - Lubosz Karwat. Unikatowe dzieło przygotowywane jest z użyciem 24-karatowego złota wtopionego w szkło. Motywy sztuki są obecne we wszystkich naszych realizacjach.

Inspiracją dla Art Deco Apartamentów na Woli był budynek giełdy chicagowskiej. Dlaczego akurat ten obiekt?

- Szukaliśmy motywów art déco podczas prac projektowych. Wiele lat mieszkałem w Stanach Zjednoczonych. Chodząc do szkoły, mijałem charakterystyczny Chicago Board of Trade i utkwił mi w pamięci. Jest on, podobnie jak nasz apartamentowiec, budynkiem narożnym. Wewnątrz są bardzo interesujące detale. Poza tym ciekawe motywy artystyczne obserwowałem także w innych budynkach Chicago i Nowego Jorku, podczas pracy w koncernie Tishman Speyer i Rockefeller Group.

Wygląda na to, że sprowadza pan kawałek Ameryki do Polski?

- Można tak powiedzieć. W naszych projektach w Krakowie i w Warszawie stawiamy nie tylko na funkcjonalność i technologię, ale też szukamy czegoś, co wyróżni te inwestycje. Wcześniej współpracowaliśmy z artystą Dariuszem Palą, który stworzył dla nas dwie rzeźby „Drzewo Życia”. Stanęły one na osiedlu Wzgórze Słowików w Warszawie i w krakowskim projekcie Poznańska 10. Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do detali i małej architektury.

Nasze projekty uwzględniają rekomendacje Międzynarodowego Instytutu Ziemi i Urbanistyki. Jest to organizacja, która skupia inwestorów i architektów z całego świata. Uczestniczymy w wielu prezentacjach najsłynniejszych inwestycji na świecie. Inspirujemy się nimi i staramy się je dopasować do naszych lokalizacji.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych