Trei zwiększył wolumen inwestycyjny. Mieszkaniówka głównym filarem strategii

Trei Real Estate podsumowuje działalność w 2021 roku. Łączna wartość portfela projektów deweloperskich firmy wynosiła 1,7 mld euro, co stanowi wzrost o 40 proc. rok do roku. Na tę sumę składa się 1,5 mld euro w nieruchomościach mieszkaniowych i ok. 200 mln euro w obiektach handlowych.

Autor: housemarket.pl 22 marca 2022 15:53

  • Wartość aktywów będących w zarządzaniu Trei pozostała na niezmienionym poziomie ok. 1,3 mld euro.
  • Portfel Vendo Parków wzrósł z 31 do 39 aktywów, w tym 29 znajduje się w Polsce.
  • Prawie 90 procent inwestycji w skali międzynarodowej stanowią budynki mieszkalne.
  • Deweloper realizuje łącznie 6 tys. mieszkań w Niemczech, Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Łączna wartość portfela projektów deweloperskich firmy wynosiła 1,7 mld euro, co stanowi wzrost o 40 proc. rok do roku (2020 r.: 1,2 mld euro). Na tę sumę składa się 1,5 mld euro w nieruchomościach mieszkaniowych i ok. 200 mln euro w obiektach handlowych. Wartość zarządzanych aktywów, pozostała na niezmienionym poziomie 1,3 mld euro. Z tego 1,2 mld euro przypada na portfel własny, natomiast około 100 mln euro zarządzanych jest w ramach zleceń podmiotów zewnętrznych.

- W 2021 r. kontynuowaliśmy ekspansję, mimo że nadal utrzymywały się trudności spowodowane pandemią. Przygotowaliśmy szereg nowych projektów, a jednocześnie poczyniliśmy znaczne postępy w realizowanych obecnie inwestycjach mieszkaniowych. Rozwój naszej działalności zagranicznej przewyższa obecnie poziom inwestycji na rodzimym rynku niemieckim. W ostatnich latach rozpoczęliśmy wiele nowych projektów w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce - komentuje Pepijn Morshuis, CEO Trei Real Estate.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rozwój budownictwa mieszkaniowego pozostaje głównym filarem strategii Trei

Portfel projektów deweloperskich dla nieruchomości mieszkaniowych wzrósł o 50 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, do 1,5 mld euro. Deweloper aktualnie ma 6 tys. mieszkań w fazie planowania lub w budowie. Najważniejszymi rynkami dla firmy Trei pod względem rozwoju budownictwa mieszkaniowego pozostają Niemcy, a następnie Stany Zjednoczone i Polska.

Osiedle Bacciarellego 54 we Wrocławiu

- Szczególnie w drugiej połowie roku wzmocniliśmy obecność w Stanach Zjednoczonych, gdzie nabyliśmy nowe grunty i rozpoczęliśmy inwestycje mieszkaniowe. W 2021 r. dzięki projektowi w Charlotte ukończyliśmy i sprzedaliśmy nasz pierwszy projekt w u USA. Obecnie w budowie mamy trzy inwestycje wielorodzinne – w Charleston w Karolinie Południowej, w Charlotte, w Karolinie Północnej oraz Nashville w stanie Tennessee. Ponadto rozpoczęliśmy prace na czterech kolejnych działkach zlokalizowanych w Cary (Karolina Północna), Charleston/SC i Nashville/TN - dodaje Pepijn Morshuis.

CZYTAJ TEŻ: TREI REAL ESTATE: ROZWAŻAMY INWESTYCJE W MNIEJSZYCH MIASTACH 

W Niemczech projekt mieszkaniowy "Port-o-Prenz" w Berlinie, ukończony pod koniec 2020 r., zyskał komplet najemców. Kolejne dwie inwestycje w tym mieście, jedna przy Winsstrasse, a druga przy Fürstenberger Strasse, zostaną oddane do użytku pod koniec 2022 r. Łącznie te trzy projekty dostarczą około 550 mieszkań. Trei realizuje również inwestycje w Berlinie, Hamburgu, Moguncji, Monachium, Wiesbaden i Düsseldorfie, które są w fazie planowania lub w trakcie budowy.

Osiedle Kraft w Łodzi

Równocześnie firma kontynuuje ekspansję w Polsce, gdzie aktualnie realizuje dwie inwestycje mieszkaniowe. Pierwsza, zlokalizowana jest we Wrocławiu, gdzie w budowie jest już czwarty i ostatni etap osiedla Bacciarellego 54, a całość inwestycji dostarczy 277 mieszkań. Drugie osiedle mieszkaniowe – Kraft na łódzkim Teofilowie – zaoferuje 550 mieszkań. Deweloper rozpoczął tu drugi z czterech etapów budowy. Kolejne trzy projekty, zlokalizowane w Warszawie, Poznaniu i podwarszawskim Milanówku są w przygotowaniu.

- Widzimy w tym kraju duży potencjał. W ubiegłym roku rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce pobił wszelkie rekordy. Popyt na nowoczesne mieszkania jest ogromny, podczas gdy podaż nadal jest raczej niewielka - podsumowuje Pepijn Morshuis.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych