Trzy etapy Bohema - Strefa Praga trafiają w ręce AFI Europe

20 października doszło do zakupu etapu D, E i F inwestycji Bohema – Strefa Praga przez AFI Europe od OKAM Capital. Pomimo transakcji ta część inwestycji będzie także realizowana przez OKAM i współpracujących z nią podwykonawców. Sprzedaż ma nie wpłynąć na sposób realizacji projektu.

Autor: Housemarket.pl 25 października 2021 10:02

-  Wszystko to, co sobie założyliśmy, rozpoczynając nową historię tego ważnego do życia miejsca na warszawskiej Pradze zostanie utrzymane. BOHEMA – Strefa Praga będzie przez nas dalej prowadzona i sfinalizowana, przy zachowaniu zakładanego charakteru całego kompleksu i przeznaczania poszczególnych budynków, w tym uwzględniając rewitalizację historycznych budynków. Miejsce, którego wizję po konsultacjach z lokalnymi władzami czy konserwatorem zabytków najpierw przelaliśmy “na papier”, zgodnie z założeniami będzie mieć swój wyjątkowy, niepowtarzalny klimat i atmosferę, łączącą nowoczesność z historią. Na BOHEMIE po prostu warto będzie mieszkać, pracować i spędzać wolny czas ze znajomymi czy z rodziną – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

 Sprzedaż AFI Europe etapu D, E i F nie wpłynie na kształt i charakter kompleksu Bohema – Strefa Praga, która zgodnie z projektem po zakończeniu budowy będzie stanowić przestrzeń mieszkalną, handlową, biurową oraz rozrywkowo-kulturową - łącząc przeszłość i historyczne dziedzictwo z teraźniejszością i postępem, i tworząc nową jakość życia w tej części Pragi. “Serce” Bohemy, czyli plac wokół komina, zostanie również zrealizowany zgodnie z założeniami projektowymi - znajdą się na nim restauracje i bary, część kulturowa czy strefa dla rodzin z dziećmi - będzie tam zatem przestrzeń na relaks, życie towarzyskie czy zabawę z dziećmi. Zakładana rewitalizacja wszystkich 13 historycznych budynków po byłej fabryce kosmetyków będzie nadal kontynuowana.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 OKAM, w imieniu AFI Europe, będzie wciąż działał jako deweloper, realizując i nadzorując całość inwestycji, przy zaangażowaniu m.in. dotychczasowych partnerów, w tym generalnych wykonawców czy firmy architektonicznej. Po zakończeniu prac i oddaniu budynków do użytkowania, powierzchnie handlowo-usługowe, biurowe i mieszkaniowe, które powstaną w Bohemie w ramach kolejnych etapów, będą długoterminowo wynajmowane przez AFI Europe.

 - AFI Europe bardzo wysoko ocenia standard i jakość projektu Bohema. Doceniamy wkład i zaangażowanie Okam Capital w budowę miejsca, które na stałe zaistnieje na mapie Warszawy jako projekt lifestyle’owy. Wizja Okam Capital doskonale wpisuje się w strategie miasta polegającą na kompleksowej rewitalizacji tej części miasta. Wkład miasta poparty realnymi inwestycjami w infrastrukturę – budowa linii metra jak i inwestycjami bezpośrednimi w rewitalizację budynków miejskich w tym rejonie Pragi jest najlepszym dowodem na to, że ten obszar Warszawy stanie się w niedalekiej przyszłości jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do życia w stolicy, a doskonale przemyślana wizja inwestycji BOHEMA – Strefa Praga wniesie element kulturalno-rozrywkowy oraz dostarczy unikatowe powierzchnie dla niezbędnych do życia usług, co pozwoli zintegrować lokalną społeczność, która z dumą będzie się utożsamiać z projektem Bohema – Strefa Praga. AFI Europe nie planuje wprowadzać zmian w dogłębnie przemyślany przez Okam Capital program inwestycyjny dla tego projektu – podkreśla Michał Stępień, CEO AFI Europe Warszawa.

 - Cieszymy się, że wraz z Okam Capital możemy mieć wspólnie wkład w rewitalizację i rozwój rejonu Starej Pragi – dodaje Sebastian Kieć, CEO AFI Europe.

 Przy realizowanych projektach AFI Europe kładzie duży nacisk na jakość i wykończenie zarówno wnętrz poszczególnych lokali, jak i części wspólnych, a także na jak najlepsze zagospodarowanie otoczenia budynków, w tym stworzenie terenów zielonych.

 Do tej pory OKAM, w ramach zrealizowanego etapu A praskiej inwestycji - sprzedał i oddał do użytku ponad 300 mieszkań i lokali komercyjnych, natomiast lokale w etapie C (264 mieszkania), którego realizacja zostanie zakończona w IV kwartale 2022 roku, zostały sprzedane w 95 proc. Etap B wraz z tzw. Warzelnią, który jest w trakcie realizacji, będzie przez OKAM bezpośrednio kontynuowany i przeznaczony do sprzedaży dla klientów indywidualnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych