Udany pierwszy kwartał Ronsona

W pierwszym kwartale 2017 r. Ronson Development sprzedał 260 lokali, czyli o 26 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. Pod względem liczby sprzedanych mieszkań, był to najlepszy pierwszy kwartał roku w historii spółki.

Autor: HouseMarket.pl 05 kwietnia 2017 10:34

W okresie styczeń-marzec br. Ronson przekazał klientom klucze do 296 lokali, co powinno przełożyć się na istotną poprawę wyników finansowych spółki w porównaniu z pierwszym kwartałem 2016 r., kiedy to Ronson przekazał nabywcom jedynie 105 lokali.

– Sprzedaż netto na poziomie 260 lokali to najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek odnotowaliśmy w pierwszym kwartale. To zarazem drugi najlepszy kwartalny wynik w całej historii Ronson Development, po rekordowym czwartym kwartale 2016 r. Największą popularnością wśród nabywców niezmiennie cieszy się nasz projekt City Link na warszawskiej Woli, w ramach którego od początku roku sprzedaliśmy 89 mieszkań – powiedział Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– W wyniku bardzo dobrego tempa sprzedaży, na koniec pierwszego kwartału 2017 r. w naszej ofercie znajdowało się już tylko 670 lokali. Naszym celem jest natomiast utrzymywanie oferty na poziomie między 800 a 1100 mieszkań, dlatego też w najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie nowych inwestycji. Będą to zarówno zupełnie nowe projekty, jak i kolejne etapy już realizowanych osiedli. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zamierzamy w tym roku wprowadzić do sprzedaży łącznie ponad 1000 lokali w ramach siedmiu inwestycji – dodał Andrzej Gutowski.

Pierwsze trzy miesiące tego roku były bardzo udane dla Ronson Development nie tylko pod względem sprzedaży, lecz również liczby lokali przekazanych klientom. Deweloper przekazał nabywcom klucze do 296 lokali, czyli o 182 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2016 r., kiedy przekazanych zostało 105 lokali.

– Większość mieszkań przekazanych w pierwszym kwartale br. dotyczyła dwóch projektów, dla których pozwolenie na użytkownie otrzymaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Chodzi o trzeci etap osiedla Espresso na warszawskiej Woli, gdzie przekazaliśmy 118 lokali, oraz drugi etap poznańskiej inwestycji Kamienica Jeżyce – w sumie w obu etapach projektu Kamienica Jeżyce przekazaliśmy klientom w pierwszym kwartale 139 lokali. Dla porównania, w pierwszym kwartale 2016 r. przekazaliśmy łącznie jedynie 105 lokali, z czego większość stanowiły mieszkania w niskomarżowym projekcie Młody Grunwald w Poznaniu. Biorąc pod uwagę znacznie większą liczbę przekazanych mieszkań oraz wyższe marże, spodziewamy się istotnej poprawy wyników finansowych za pierwszy kwartał 2017 r. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – powiedział Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Development.

Obecnie w realizacji znajduje się osiem inwestycji Ronson Development obejmujących łącznie 1276 lokali. W 2017 r. spółka planuje ukończenie sześciu projektów z łącznie 882 lokalami. Liczba ta obejmuje 322 lokale w ramach bestsellerowego projektu City Link, z czego około 90 proc. było już sprzedanych na koniec pierwszego kwartału br. Firma zakłada, że ta część projektu City Link zostanie ukończona jeszcze w drugim kwartale, co pozwoli rozpoznać przychody z tej inwestycji głównie w trzecim kwartale br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych