Udany początek roku w Echo. Deweloper liczy zyski i planuje więcej mieszkań na wynajem

51 mln zł zysku netto, wzrost liczby biurowców w budowie oraz 399 mieszkań przekazanych klientom - to podsumowanie pierwszego kwartału 2022 roku w grupie Echo Investment. W segmencie mieszkaniowym deweloper pracuje nad projektami, w których znajdzie się ponad 21 tys. mieszkań na sprzedaż i wynajem.

Autor: housemarket.pl 25 maja 2022 12:03

  • W pierwszym kwartale 2022 roku grupa Echo-Archicom sprzedała 704 mieszkania.
  • Do marca tego roku grupa rozpoczęła budowę 981 mieszkań, a do końca roku planuje start kolejnych 2,4 tys.
  • Spółka Echo w raporcie zrównoważonego rozwoju zebrała zeszłoroczne osiągnięcia i wyniki w obszarach środowiskowym, społecznym i ładu korporacyjnego.

Najwięcej transakcji sprzedaży mieszkań dotyczyło projektów Archicomu - Olimpia Port i Słoneczne Stabłowice we Wrocławiu oraz Echo Investment - Bonarka Living II w Krakowie oraz Rytm w Warszawie.

Resi4Rent ma obecnie ponad 2,3 tys. gotowych i w pełni wynajętych lokali, natomiast w budowie - ponad 1,8 tys. Do końca 2022 r. w ofercie Resi4Rent będzie 3 tys. gotowych mieszkań. Jeszcze w tym roku firma rozpocznie prace nad kolejnymi 3,8 tys. mieszkaniami, dążąc do realizacji celu, jakim jest zbudowanie do końca 2024 10 tys. mieszkań na wynajem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Łącznie w segmencie mieszkaniowym pracujemy nad projektami Echo, Archicomu i Resi4Rent, w których znajdzie się ponad  21 tys. mieszkań na sprzedaż i wynajem. Standaryzacja i pakietowanie prac budowlanych umożliwia nam rozpoczynanie nowych projektów po najlepszych cenach. Początek roku był dla nas udany także w sektorze biurowym. Uzyskaliśmy pozwolenia na użytkowanie dla budynków React I i Fuzja CD w Łodzi, a także MidPoint 71 we Wrocławiu. Cieszymy się z wysokiego poziomu najmu naszych projektów oraz tego, że wprowadzają się już do nich najemcy - komentuje Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

W styczniu Echo Investment sprzedało spółce Solida Capital pierwszy etap kompleksu biurowego West 4 Business Hub we Wrocławiu. Transakcja była warta 40 mln EUR. Obecnie spółka prowadzi zaawansowane negocjacje o sprzedaży kolejnych budynków, a spoglądając w przyszłość – przygotowuje nowe projekty.

Centra handlowe Libero w Katowicach oraz Galeria Młociny w Warszawie działają na pełnych obrotach i wzmacniają swoją pozycję na lokalnych rynkach. Wysoka odwiedzalność i co ważniejsze - obroty najemców, które w Libero są aż o 55 proc. wyższe niż w roku 2019 – sprawiają, że obydwa projekty pozostają w pełni wynajęte i przyciągają klientów i nowe marki handlowe.

Zysk netto grupy w pierwszym kwartale 2022 r. wyniósł 51 mln zł i był ponad dwa razy wyższy niż w analogicznym okresie 2021 roku.

Grupa utrzymuje wysoki stan gotówki.

- Na koniec pierwszego kwartału było to 730 mln zł. Wartość naszych aktywów stale rośnie i wynosiła na koniec pierwszego kwartału ponad 6,7 mld zł - mówi Maciej Drozd, wiceprezes ds. finansowych Echo Investment.

Jednocześnie z raportem finansowym, Echo Investment opublikowało także swój drugi raport zrównoważonego rozwoju, w którym opisany został sposób, w jaki spółka zarządza swoim wpływem na środowisko naturalne i klimat. W publikacji zaprezentowane zostały relacje z pracownikami oraz z lokalną społecznością związaną bezpośrednio z budowami Echo Investment. Ze względu na niepełny rok konsolidacji i potrzebę wypracowania wspólnych standardów, raport nie obejmuje jeszcze danych z przejętego w ubiegłym roku Archicomu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych