Unibep wybuduje mieszkania w Szwecji

Firma Unibep zawarła umowę ramową dotyczącą realizacji programu budowy mieszkań „Allmänyttans Kombohus” na terenie Szwecji - podała spółka w komunikacie. Zamawiającym jest firma Sveriges Allmännytta. Program ma być realizowany w latach 2020-2026.

Autor: housemarket.pl 01 czerwca 2020 12:46

Umowa przewiduje możliwość zlecenia, w trybie odrębnych zamówień, czynności związanych z zaprojektowaniem i wykonaniem pod klucz standardowych budynków mieszkalnych w technologii modułowej w ramach programu budowy mieszkań "Allmänyttans Kombohus".

Program będzie realizowany w dwóch częściach, z czego pierwsza dotyczy realizacji budynków 2 - 6 piętrowych, a druga budynków 6 - 8 piętrowych. Łącznie w ramach programu ma powstać ok. 25 tys mieszkań. Jak czytamy, Unibep planuje ubiegać się o realizację zamówień w ramach pierwszej części programu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Umowa o której mowa, jest jedną z trzech umów ramowych dotyczących tej inwestycji. Sveriges Allmännytta, każdorazowo będzie dokonywała wyboru wykonawcy wyłącznie spośród trzech firm zakontraktowanych w ramach umów ramowych, zgodnie z wcześniej określonymi kryteriami wyboru, tj.: czas dostawy, zużycie energii, deklaracja klimatyczna czy dostosowanie architektury do działki inwestycji. 

Unibep poinformował, że czynności operacyjne związane z realizacją ewentualnych zamówień będą wykonywane za pośrednictwem spółki zależnej Unihouse. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych