Unidevelopment ma ambitne plany. Wejście na giełdę i zwiększenie sprzedaży

Unidevelopment rozważa wejście na giełdę i planuje dalszą ekspansję. - Wracamy do czasów starej dobrej „deweloperki", czyli sprzedaży mieszkań rozciągniętej w czasie od startu projektu do etapu jeszcze po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie - powiedział Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopment w rozmowie z serwisem parkiet.com

Autor: parkiet.com 09 maja 2022 12:02

W ubiegłym roku Unidevelopment sprzedał 920 mieszkań. W tym roku deweloper ma apetyt na więcej - planuje osiągnąć skalę sprzedaży oscylującą na 1,5 tys. lokali rocznie. W pierwszym kwartale br sprzedaż nieco spadła w porównaniu do roku ubiegłego i wyniosła 112 lokali.

Jak wyjaśnia Zbigniew Gościcki w rozmowie z serwisem, kwartalne wyniki nie są reprezentatywne dla wyników rocznych. Podaje, że sprzedaż jest również pochodną podaży, czyli tego, ile projektów deweloper posiadał w ofercie i na jakim były etapie realizacji. - Jeśli popatrzymy, jaką część oferty stanowiła sprzedaż w danym okresie, to ten stosunek u nas jest na dobrym poziomie - powiedział Gościcki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloper pod koniec I kwartału wprowadził do oferty III etap inwestycji Fama Jeżyce w Poznaniu. - Budowa projektu dopiero ruszyła, a już z 370 dostępnych mieszkań 83 są objęte umowami rezerwacyjnymi. Bieżący rok widzimy pozytywnie. W banku ziemi mamy grunty pod budowę ponad 5 tys. lokali i jest to portfel dobrze zdywersyfikowany produktowo i geograficznie - wynika z wypowiedzi przedstawiciela firmy.

Jak czytamy, deweloper planuje ekspansje na kolejne miasta. Aktualnie mieszkania Unidevelopment powstają w Warszawie, Poznaniu, Radomiu, a od tego roku także Gdańsku. W dalszych krokach planowane są mieszkania w Częstochowie, w Katowicach i Wrocławiu, a także w mniejszych miastach liczących powyżej 200 tys. mieszkańców. W ciągu dwóch–trzech lat deweloper zakłada budowy na pięciu–sześciu rynkach.

Przedstawiciel Unidevelopment zaznacza, że firma rozwija także działalność w segmencie PRS. W tym roku do użytku przekazana zostanie inwestycja sprzedana funduszowi, w Poznaniu, liczącą 250 mieszkań. Szykuje kolejne projekty w Warszawie i Poznaniu oraz analizuje bank ziemi pod kątem akademików i aparthoteli. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych