Vantage przygotowuje mieszkaniową ofensywę

Vantage Development planuje mocne wejście na warszawski rynek mieszkaniowy. Deweloperską ofensywę chce rozpocząć od zakupu gruntów, finansowanego m.in. ze środków pozyskanych z emisji obligacji.

Autor: HouseMarket.pl 12 grudnia 2016 14:47

Deweloper przydzielił właśnie obligacje z dwóch emisji o łącznej wartości 65 mln zł.

- Pozyskane w ramach dwóch ostatnich transz środki przeznaczone zostaną między innymi na zakup kolejnych gruntów przede wszystkim na rynku warszawskim. Część z nich – łącznie blisko 30 mln zł - została już przeznaczona na przedterminowy wykup poprzednich emisji – serii H w całości oraz serii G w kwocie 5 mln zł, co znacząco obniży koszty obsługi naszego zadłużenia w przyszłości - mówi Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu Vantage Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przeprowadzone transakcje zaspokajają potrzeby inwestycyjne spółki na najbliższe miesiące. Firma nie wyklucza jednak kolejnych emisji obligacji. Szczególnie jeśli umożliwiłoby to dalszą poprawę efektywności kapitału dłużnego.

Po trzech rozpoczętych w tym roku inwestycjach w Warszawie deweloper ruszy w 2017 roku z budową dwóch nowych projektów we Wrocławiu (przy ulicy Grabiszyńskiej i Małopanewskiej) oraz kolejnymi etapami już realizowanych projektów. Spółka aktywnie planuje również rozbudowywać portfel realizowanych projektów mieszkaniowych, w pierwszej kolejności na rynku stołecznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych