Victoria Dom intensywnie buduje bank ziemi

Victoria Dom w ramach pierwszej publicznej emisji sprzedała inwestorom czteroletnie obligacje korporacyjne o wartości 6,1 mln zł. Deweloper chce pozyskać środki na zakup gruntów oraz budowę banku ziemi.

Autor: HouseMarket.pl 07 lutego 2017 10:50

Deweloper mieszkaniowy przygotowuje się już do kolejnej znacznie większej publicznej emisji, w której zaoferuje papiery dłużne o wartości około 50 mln zł. Duża oferta planowana jest na drugi kwartał br.

Deweloper Victoria Dom zakończył pierwszą publiczną emisję czteroletnich niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych. W ramach oferty inwestorzy objęli papiery dłużne serii E o łącznej wartości 6,1 mln zł. W emisji udział wzięły zarówno osoby fizyczne oraz instytucje finansowe. Wyemitowane obligacje są oprocentowane na poziomie WIBOR 3M + 4,25 proc. Odsetki będą wypłacane w okresach kwartalnych. Zarząd Victoria Dom rozpoczął działania mające na celu wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku regulowanym GPW Catalyst. Publiczna emisja była prowadzona w oparciu o memorandum informacyjne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Pierwszą publiczną emisję obligacji oceniamy pozytywnie. W ujęciu wartościowym była to stosunkowo niewielka emisja, ale chcieliśmy w ten sposób zweryfikować rzeczywiste zainteresowanie inwestorów inwestycjami w nasze papiery dłużne przy określonych parametrach finansowych. Uważamy, że ten test zakończył się sukcesem. To dla nas ważne doświadczenie zdobyte w szczególnym dla nas okresie, kiedy przygotowujemy się do organizacji kolejnego, znacznie większego programu publicznej emisji obligacji korporacyjnych – podkreślił Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu Victoria Dom.

Wartość nominalna przygotowywanej przez Victoria Dom kolejnej publicznej emisji obligacji korporacyjnych będzie na poziomie około 50 mln zł. Emisja zostanie przeprowadzona na podstawie prospektu emisyjnego, który jest aktualnie weryfikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

- Jesteśmy już po pierwszym etapie pytań i odpowiedzi. Na prośbę komisji rozszerzyliśmy także zawartość dokumentu o dodatkowe audytowane dane finansowe. Czekamy obecnie na zatwierdzenie prospektu, ewentualnie na kolejne pytania. Chcielibyśmy przeprowadzić emisję obligacji w drugim kwartale br. – dodał Waldemar Wasiluk.

Poprzez ostatnią i planowaną emisję papierów dłużnych Victoria Dom chce pozyskać środki na zakup gruntów oraz budowę banku ziemi.

- Pieniądze z emisji obligacji będziemy wykorzystywać także na finansowanie aktualnie realizowanych projektów deweloperskich. Prowadzić to będzie  do dalszego wzrostu skali działania. Naszą ambicją jest dołączenie pod względem liczby sprzedawanych mieszkań do grona największych deweloperów w naszym kraju. W tym roku planujemy sprzedaż około 700 lokali – stwierdził wiceprezes zarządu Victoria Dom.

Victoria Dom jest firmą systematycznie poprawiającą osiągane wyniki finansowe. Według wstępnych danych w pierwszych 10 miesiącach 2016 r. uzyskała 124,6 mln zł obrotów i 19,9 mln zł zysku netto.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych