Victoria Dom powiększyła ofertę o 400 mieszkań w I kwartale

Warszawski deweloper opublikował wyniki finansowe za 2019 r., zgodnie z którymi w tym okresie osiągnął 439,4 mln zł przychodów czyli o 86 proc. więcej niż rok wcześniej. Spółka zarobiła na czysto 87,9 mln zł co oznacza wzrost o 87 proc. Zarząd Victoria Dom widzi odbudowujące się już zainteresowanie klientów zakupem w segmencie popularnym. Jeszcze w tym roku planuje uruchomienie pierwszego projektu w Krakowie.

Autor: housemarket.pl 13 maja 2020 16:46

- Miniony rok był dla nas wyjątkowy. Skala naszej działalności zwiększyła się dwukrotnie. Także pierwszy kwartał br. był fantastyczny kiedy osiągnęliśmy największą sprzedaż spośród wszystkich deweloperów działających na rynku warszawskim. Po chwilowym załamaniu popytu na początku kwietnia już po okresie świątecznym obserwowaliśmy odbudowujący się ruch klientów i ponowny wzrost zainteresowania zakupem oferowanych przez nas lokali. Głównie dotyczy to kompaktowych mieszkań mających funkcjonalny rozkład i atrakcyjną lokalizację, a przede wszystkim konkurencyjną cenę, znacznie poniżej średniej warszawskiej, która według ostatniego raportu CBRE przekroczyła poziom 11 tys. zł” - powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu Victoria Dom.

W minionym roku wiodący warszawski deweloper osiągnął 439,4 mln zł przychodów co oznacza wzrost o 86 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Victoria Dom osiągnęła jednocześnie rekordowy zysk netto wynoszący 87,9 mln zł i był on o 87 proc. wyższy niż w 2018 r. kiedy wyniósł 46,7 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W minionym roku Victoria Dom zakontraktowała sprzedaż 1570 mieszkań. Przekazała jednocześnie klientom i rozpoznała w wynikach 1268 gotowych lokali. W 2019 roku spółka ukończyła realizację 11 inwestycji: Osiedle Classic VII i VIII, Viva Garden 7, 8 i 9, Mieszko 2 i 3, Nova Ochota, Moja Ochota, Variant Praga oraz Ursus Factory 2. W 2019 roku powierzchnia użytkowa zrealizowanych mieszkań wyniosła rekordowo 59.174 mkw.

Spółka w swojej ofercie na koniec 2019 r. posiadała 626 lokali w ramach prowadzonych 15 inwestycji w 8 lokalizacjach. Biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych już lokali w tych inwestycjach (ok. 65 proc.), łącznie oferowanych (realizowanych) jest ponad 1750 mieszkań, spośród których większość będzie przekazana klientom przed końcem 2020 roku. W I kwartale b.r. spółka zaoferowała do sprzedaży kolejne 3 inwestycje powiększając swoją ofertę o 400 lokali.

- Obecnie banki wprawdzie nieco zaostrzyły warunki udzielania kredytów hipotecznych, ale spodziewamy się luzowania ich polityki w tym zakresie w perspektywie kolejnych kilku miesięcy. Poza tym w ramach grupy kapitałowej mamy Dom Kredytowy Victoria, który wspiera nabywców w finansowaniu mieszkań ze wszystkimi wiodącymi bankami. W efekcie mamy szansę powrócić do dobrych poziomów sprzedaży w ciągu dwóch, trzech kwartałów. Już teraz ruch w biurach sprzedaży jest dużo większy. Mamy bogaty bank ziemi i będziemy sukcesywnie wprowadzać nowe projekty do oferty dopasowując ją do aktualnego popytu klientów. Planujemy dalszy rozwój w stolicy, ale w przyszłości również w innych głównych miastach Polski. Jeszcze w tym roku rozważamy uruchomienie pierwszego projektu w Krakowie – stwierdził Waldemar Wasiluk

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych