Victoria Dom pozyskała 70 mln zł z emisji obligacji

Victoria Dom zakończyła prywatną emisję trzyletnich niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych serii T. Sprzedane zostały wszystkie oferowane papiery o wartości 70 mln zł.  Środki zostaną przeznaczone na finansowanie bieżących projektów oraz zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i Krakowie.

Autor: Housemarket.pl 15 października 2021 08:31

  • Deweloper Victoria Dom z sukcesem zakończył kolejną prywatną emisję obligacji korporacyjnych serii T.
  • inwestorzy objęli trzyletnie papiery dłużne o łącznej wartości 70 mln zł.
  • Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego, a w szczególności na realizację projektów deweloperskich oraz zakup kolejnych gruntów pod nowe inwestycje.
  • Wyemitowane obligacje są oprocentowane na poziomie WIBOR 3M + 5,5 proc.. Odsetki będą wypłacane w okresach półrocznych.

Zarząd spółki będzie się ubiegał o wprowadzenie obligacji nowej emisji do obrotu na rynku Catalyst.

- W ramach emisji sprzedaliśmy wszystkie oferowane papiery. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia kolejnych podmiotów finansowych do grupy współpracujących z nami inwestorów. Z każdą kolejną ofertą grupa instytucji jest coraz większa. Cieszymy się z okazanego zaufania i zaangażowania w zakresie finansowania naszej działalności. Inwestorzy cały czas bardzo chętnie inwestują w papiery korporacyjne podmiotów o silnym standingu finansowym. Pozyskane środki posłużą zabezpieczeniu finansowania projektów realizowanych na terenie aglomeracji warszawskiej oraz krakowskiej. Duży zainteresowanie objęciem oferowanych przez nas papierów korporacyjnych zachęca nas do dalszego korzystania z tej formy finansowania. W związku ze wzrostem skali działalności będziemy w miarę potrzeb organizowali kolejne emisje obligacji - powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom S.A.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ustalony z reguły trzyletni okres zapadalności obligacji wynika ze standardowego cyklu inwestycyjnego uwzględniającego okres od zakupu działki, poprzez przygotowanie projektu, uzyskanie pozwolenia, realizacji budowy i sprzedaży lokali, aż do zakończenia inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych