Victoria Dom startuje z emisją obligacji

Victoria Dom w ramach emisji prywatnej zaoferuje inwestorom instytucjonalnym czteroletnie niezabezpieczone obligacje korporacyjne o wartości 30 mln zł. Obligacje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

Autor: HouseMarket.pl 09 listopada 2016 10:54

Zarząd Victoria Dom podjął decyzję o pozyskaniu dodatkowych środków na finansowanie rozwoju działalności spółki. Warszawski deweloper mieszkaniowy chce to osiągnąć poprzez emisję czteroletnich niezabezpieczonych obligacji korporacyjnych serii E o łącznej wartości 30 mln zł. Emisja zostanie przeprowadzona w ramach oferty prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów. Papiery dłużne zostaną wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym GPW Catalyst.

- Poprzez emisję obligacji chcemy zabezpieczyć nasze rosnące zapotrzebowanie na środki obrotowe w związku z systematycznym zwiększaniem skali działania. Pieniądze zamierzamy przeznaczyć na finansowanie nowych projektów deweloperskich. Ustalony czteroletni okres zapadalności obligacji wynika ze standardowego cyklu inwestycyjnego uwzględniającego okres od zakupu działki, poprzez przygotowanie projektu, uzyskanie pozwolenia, realizacji budowy i sprzedaży lokali, aż do zakończenia inwestycji - powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zarząd Victoria Dom podkreśla, że spółka nie ma żadnych problemów z obsługą zadłużenia. Potwierdzeniem jest przedterminowy wykup obligacji serii A oraz serii B o łącznej wartości 23,05 mln zł. Aktualne zadłużenie z tytułu obligacji wynosi 35 mln zł. Z tego termin wykupu papierów serii C o wartości 15 mln zł przypada na czerwiec 2018 r., a papierów serii D o wartości 20 mln zł na czerwiec 2020 r.

W ofercie spółki znajdują się domy jednorodzinne, mieszkania oraz lokale usługowe projektowane w formie osiedli lub pojedynczych budynków. Aktualnie w realizacji jest 10 projektów deweloperskich zlokalizowanych głównie na Białołęce, Targówku i Tarchominie.

- Dotychczas koncentrowaliśmy się przede wszystkim na Białołęce, ale naszym celem jest rozszerzenie działalności na całą aglomerację warszawską. Uruchamianie kolejnych inwestycji planujemy m.in. na Białołęce, Pradze i w Ursusie. Cały czas aktywnie szukamy także atrakcyjnych gruntów na terenie całego miasta – dodał Waldemar Wasiluk.

Przez pierwszych 9 miesięcy tego roku Victoria Dom sprzedała 509 lokali. W skali całego roku zarząd spółki planuje zakontraktować łącznie około 700 lokali, względem 493 mieszkań i domów sprzedanych w 2015 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych