Victoria Dom szykuje emisję obligacji za 50 mln zł

Warszawski deweloper mieszkaniowy złożył w KNF prospekt dotyczący publicznej emisji obligacji o łącznej wartości 50 mln zł. Emisja papierów dłużnych zostanie skierowana do inwestorów indywidualnych szukających bezpiecznej formy inwestowania.

Autor: HouseMarket.pl 22 listopada 2016 10:06

Pozyskane środki spółka wykorzysta za zakup gruntów i finansowanie nowych projektów. Program emisji obligacji będzie realizowany przez okres 12 miesięcy od momentu zatwierdzenia dokumentu. Zarząd Victoria Dom liczy, że nastąpi to w pierwszym kwartale 2017 r. Emitowane obligacje będą papierami cztero lub pięcioletnimi.

Dwa etapy emisji obligacji

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zakładamy, że publiczną emisję obligacji przeprowadzimy w co najmniej dwóch etapach. Będziemy w tym zakresie bardzo elastyczni poprzez dostosowywanie wielkość poszczególnych transz oraz terminu pozyskania środków do bieżących potrzeb finansowych. Celem emisji jest wzmocnienie kapitału obrotowego oraz zagwarantowanie finansowania bieżącej działalności deweloperskiej oraz zakup kolejnych gruntów – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Zarząd Victora Dom podkreślił, że emisja obligacji będzie skierowana do szerokiego grona inwestorów.

- Poprzez publiczną emisję chcemy każdemu umożliwić inwestowanie w bezpieczne papiery o atrakcyjnym oprocentowaniu. Nawiązujemy w ten sposób do naszej oferty mieszkaniowej, która jest skierowana do szerokiego grona klientów i tak samo chcemy, żeby szerokie grono osób miało możliwość czerpania korzyści z objęcia naszych papierów dłużnych – podkreślił Waldemar Wasiluk.

Zarząd spółki zakłada systematyczny wzrost skali działania. W tym roku spółka zamierza zakontraktować łącznie około 700 lokali.

Dołączyć do grona największych

- Dzięki pozyskaniu środków z emisji papierów dłużnych będziemy mogli wprowadzać do oferty coraz więcej projektów. W efekcie pod względem liczby sprzedawanych mieszkań z pewnością dołączymy do grona największych deweloperów mieszkaniowych w naszym kraju – dodał wiceprezes Victoria Dom.

W ofercie spółki znajdują się domy jednorodzinne, mieszkania oraz lokale usługowe projektowane w formie osiedli lub pojedynczych budynków. Aktualnie w realizacji jest 10 projektów deweloperskich zlokalizowanych głównie na Białołęce, Targówku i Tarchominie.

Celem spółki jest rozszerzenie działalności na całą aglomerację warszawską. W najbliższych okresach planowane jest uruchamianie kolejnych inwestycji m.in. na Białołęce, Pradze i w Ursusie. Na bieżąco analizowany jest zakup atrakcyjnych gruntów na terenie całego miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych