Victoria Dom ułatwia klientom zakup mieszkania

Klienci Victorii Dom mogą liczyć na znaczne ułatwienia zarówno w kwestii ceny jak i możliwości obniżenia wysokości kredytu mieszkaniowego. Tym pierwszym deweloper oferuje możliwość podpisania umowy przy wpłacie tylko 20 proc. wartości mieszkania oraz gwarancję ceny. Inni korzystają z wakacji kredytowych. Wszystkim służy pomocą Dom Kredytowy Victoria.

Autor: housemarket.pl 11 sierpnia 2022 14:24

  • Victoria dom rusza z ofertą pomocy klientom w zakupie mieszkania.
  • Zainteresowaniem cieszy się oferta, dzięki której przy podpisaniu umowy z Victorią Dom klient wpłaca tylko 20 proc. ceny mieszkania, a pozostałe 80 proc. deweloper odracza do momentu zakończenia budowy.
  • Klienci Victorii Dom mogą skorzystać także z rządowego programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”.

To trudny okres dla osób borykających się z uzyskaniem kredytu, rosnącymi kosztami życia i wysoką inflacją. Klienci szukają promocji, rabatów – generalnie wszelkich sposobów na oszczędzanie. Dotyczy to także klientów segmentu mieszkaniowego. Numerem jeden wśród osób, które już spłacają kredyty są obecnie wakacje kredytowe.

– Z naszych informacji wynika, że większość osób, które za pośrednictwem Domu Kredytowego Victoria kupiła mieszkanie na kredyt, chce skorzystać z wakacji kredytowych. Oczywiście pomagamy naszym klientom. Ile osób dokładnie z nich skorzysta będziemy mogli powiedzieć po tym, gdy wszystkie formalności w bankach będą dopełnione. Dla niektórych klientów to bardzo pomocne rozwiązanie przy rosnących stopach procentowych. Mamy też sygnały, że część klientów wakacje kredytowe chce przeznaczyć na szybszą spłatę zadłużenia - informuje Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victorii Dom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Gwarancja ceny mieszkania

Ewa Rathe-Głowacka podkreśla, że równie dużym zainteresowaniem cieszy się oferta, dzięki której przy podpisaniu umowy z Victorią Dom klient wpłaca tylko 20 proc. ceny mieszkania, a pozostałe 80 proc. deweloper odracza do momentu zakończenia budowy.

- Z tego rozwiązania skorzystali już pierwsi nasi nowi klienci. Popularność tej oferty nie dziwi, bo znacznie ułatwia decyzję o zakupie mieszkania wszystkim tym, którzy mają pewne oszczędności. Przy znacznie obniżonej przez banki zdolności kredytowej zyskują oni czas na zgromadzenie brakującej kwoty do zakupu mieszkania. Na ogół budowa mieszkań Victorii Dom trwa około 18 miesięcy - czasu jest więc dużo. Co ważne, gwarantujemy w obecności notariusza, że nie zmienimy ceny mieszkania zapisanej w umowie. Dotyczy to wszystkich inwestycji Victorii Dom w Warszawie i Krakowie Są także inne oferty promocyjne na lokale w poszczególnych osiedlach i tak na przykład teraz na osiedlu Metro Art na warszawskiej Pradze Południe mieszkanie można kupić z rabatem 900 zł za mkw - dodaje E. Rathe-Głowacka.

Na razie niewielkie zainteresowanie „Mieszkaniem bez wkładu własnego”

Klienci Victorii Dom mogą skorzystać także z rządowego programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”.

- Nasi klienci już pytają o ten program, ale narzuca on pewne ograniczenia w zakresie ceny metra kwadratowego nieruchomości. Obecnie limit wynosi w Warszawie 10 013 zł, za mkw, a 8 863 zł za mkw w Krakowie na rynku pierwotnym. Jednak na reakcję klientów musimy poczekać, bo program niedawno wszedł w życie, jeszcze niewiele banków oferuje taką możliwość, ale przede wszystkim limity cen odbiegają od rynkowych, stąd niewiele mieszkań może być objęte „Mieszkaniem bez wkładu własnego”. Być może zapowiadane zmiany w programie, które zapewne wejdą na początku przyszłego roku, w tym wyższe limity i większa dostępność programu zmienią sytuację - ocenia dyr. marketingu Victoria Dom.

Pieniądze z programu nie trafiają do rąk kredytobiorców ani nie oznaczają zmniejszenia zaciągniętego długu. To gwarancja, która ma ułatwić otrzymanie kredytu. Jest ona zabezpieczeniem o wysokości 20 proc. wartości nieruchomości i maksymalnie do kwoty 100 tys. zł. Aby przystąpić do programu, potrzebna jest odpowiednia zdolność kredytowa brak prawa własności mieszkania lub domu jednorodzinnego. Wyjątkiem są rodziny z przynajmniej dwójką dzieci.

Victoria Dom to deweloper z 24-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne ułatwienie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Deweloper oddał do użytku ponad 12 tys. mieszkań i domów. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 12,5 tys. mieszkań. Spółka, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w ubiegłym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 6 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim – w Berlinie, a od dwóch lat w Lipsku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych