Victoria Dom zakłada znaczną poprawę wyników

Zarząd Victoria Dom zakłada, że w tym roku sprzedaż będzie na poziomie około 700 lokali, w porównaniu do 493 mieszań oraz domów sprzedanych w 2015 r. Przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku spółka zakontraktowała już łącznie 509 lokali.

Autor: HouseMarket.pl 25 października 2016 10:34

Victoria Dom w pierwszych trzech kwartałach br. uzyskała 80,6 mln zł przychodów. Jednocześnie warszawski deweloper mieszkaniowy osiągnął w tym okresie 16,1 mln zł zysku operacyjnego (EBIT) oraz 11 mln zł zysku netto. To porównywalne wyniki jakie spółka wypracowała w całym 2015 r. kiedy obroty były na poziomie 90,8 mln zł, zysk operacyjny wyniósł 17,3 mln zł, a zysk netto osiągnął 11,3 mln zł. Działalność prowadzona jest jednak na coraz wyższej rentowności. Marża netto po trzech kwartałach br. wzrosła do poziomu 14 proc., czyli była wyższa o 2 p.p. niż w całym 2015 r.

- Osiągnięte wyniki w pierwszych trzech kwartałach br. oceniamy jako bardzo dobre. Zakładamy, że w skali całego roku będą one jeszcze co najmniej dwa razy wyższe ze względu na realizowane obecnie przekazania w finalizowanych projektach. Systematycznie oddajemy naszym klientom mieszkania na osiedlach Przy Parku na Targówku, przy ul. Rembielińskiej oraz na Osiedlu Classic przy ulicy Przaśnej na Tarchominie oraz w ciągu najbliższych dni oddawać będziemy mieszkania na osiedlu Viva Garden przy ulicy Białołęckiej na Białołęce. Wszystkie te projekty zostały sprzedane w okresie budowy – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W skali całego 2016 r. zarząd Victoria Dom prognozuje osiągnięcie 164,2 mln zł przychodów, czyli ponad 80 prc. więcej niż w minionym roku. Z kolei wynik operacyjny powinien wynieść 38,7 mln zł, a wynik netto 27,8 mln zł. To w porównaniu do minionego roku stanowić będzie wzrost odpowiednio o: 124 proc. oraz 146 proc.

- Zrealizowanie tych założeń finansowych pozwoli nam jednocześnie osiągnąć marżę netto na poziomie aż 17 proc., czyli aż 5 punktów procentowych więcej niż rok wcześniej. Oznaczać to będzie, że rentowność naszej działalności będzie na jednym z najwyższych poziomów w branży deweloperskiej. Szacujemy, że w kolejnych latach efektywność naszego biznesu może być jeszcze lepsza, a dzięki stale rosnącej liczbie sprzedawanych mieszkań dynamicznie rosnąć będzie też skala działania – dodał Waldemar Wasiluk.

Zarząd Victoria Dom zakłada, że w tym roku sprzedaż będzie na poziomie około 700 lokali, w porównaniu do 493 mieszań oraz domów sprzedanych w 2015 r. Przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku spółka zakontraktowała już łącznie 509 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych