Victoria Dom złożyła prospekt do KNF

Warszawski deweloper złożył do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny dotyczący publicznej emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. Zarząd Victoria Dom zakłada, że ze sprzedażą pierwszej transzy papierów korporacyjnych wystartuje pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału br.

Autor: housemarket.pl 31 lipca 2020 15:38

Deweloper zakończył prace nad prospektem emisyjnym dotyczącym emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. W rezultacie dokument został już złożony do Komisji Nadzoru Finansowego.

- Liczymy, że z publiczną emisją pierwszej transzy obligacji korporacyjnych będziemy mogli wyjść na rynek pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału. Środki pozyskiwane ze sprzedaży papierów korporacyjnych będziemy przeznaczać na finansowanie budowy bieżących inwestycji, zakup nowych gruntów oraz zasilenie kapitału obrotowego - powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu Victoria Dom. Partnerem finansowym i oferującym obligacje jest Michael / Ström Dom Maklerski.

- Widzimy rosnące zainteresowanie zakupem mieszkań, z przeznaczeniem zarówno na własne cele mieszkaniowe oraz pod wynajem. Inwestowanie w nieruchomości jest postrzegane jako bezpieczne i rentowne lokowanie środków finansowych. Jednocześnie jest również duże zapotrzebowanie na produkty finansowe oferowane przez spółki o solidnym standingu finansowym. Potwierdzeniem może być sukces naszej ostatniej emisji obligacji przeprowadzonej na podstawie memorandum informacyjnego, która zakończyła się ze sporą nadsubskrypcją - podkreślił Waldemar Wasiluk.

Victoria Dom utrzymuje bogaty bank ziemi, na którym może realizować inwestycje deweloperskie przez co najmniej kolejnych kilka lat.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Obecnie realizowana przez nas sprzedaż jest na satysfakcjonującym poziomie. Pod koniec roku zamierzamy wprowadzić do oferty kilka nowych projektów. Systematycznie uzupełniamy także nasz portfel gruntów – dodał Waldemar Wasiluk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych