Victoria Dom zwiększyła sprzedaż mieszkań

Victoria Dom w 2021 roku sprzedała łącznie 1607 mieszkań. To o 6 proc. więcej niż w poprzednim roku. Zdaniem zarządu dewelopera na rynku mieszkaniowym widoczne jest ochłodzenie popytu związane ze wzrostem cen lokali. W 2022 roku spodziewana jest stabilizacja sprzedaży mieszkań na dotychczasowym poziomie z możliwą tendencją spadkową.

Autor: Housemarket.pl 07 stycznia 2022 08:16

  • Deweloper Victoria Dom w ramach działalności prowadzonej na polskim rynku sprzedał w minionym 2021 roku łącznie 1607 mieszkań.
  • To o 6 proc. więcej niż poprzednim roku, kiedy zakontraktowano 1522 lokale.
  • W samej drugiej połowie minionego roku nabywców znalazło 689 mieszkań, co oznacza 2 proc. wzrost w porównaniu do drugiej połowy 2020 r., kiedy podpisano umowy sprzedaży 674 lokali.
  • Jednocześnie w całym minionym roku spółka przekazała właścicielom 1253 gotowych lokali względem 1176 wydanych mieszkań w 2020 r.

- Miniony rok oceniamy pozytywnie. Klienci cały czas poszukują kompaktowych i funkcjonalnych mieszkań w dobrej lokalizacji. Ostatnio widoczne jest natomiast ochłodzenie popytu wynikające z dużego wzrostu cen, który jest efektem wyższych kosztów generalnego wykonawstwa oraz budowy projektów na droższym banku ziemi. Oczekujemy, że w najbliższych 2-3 kwartałach na rynku mieszkaniowym dynamika sprzedaży będzie utrzymywała się w trendzie bocznym z możliwą tendencją spadkową. Wzrost cen będzie widoczny jeszcze w bieżącym 2022 roku jednak przy malejącym wolumenie sprzedaży – podkreślił Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu Victoria Dom.

Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. W Polsce aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej. Dodatkowo Victoria Dom rozwija działalność w Niemczech prowadząc ekspansję w Berlinie oraz Lipsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych