W Polsce nadal brakuje nieruchomości z klasy premium

Deweloperzy przyznają, że tempo sprzedaży nieruchomości luksusowych z roku na rok wzrasta i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta nie ulegnie zmianie. Jednocześnie na rynku zauważalna jest spora luka, co stwarza dla inwestorów nowe możliwości. O sytuacji na rynku nieruchomości luksusowych mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Developement.

Autor: housemarket.pl 21 lutego 2019 13:47

Polski rynek nieruchomości luksusowych, w porównaniu do rynków zachodnich, wciąż jest w fazie rozwoju. O rosnącym potencjale polskiego rynku nieruchomości luksusowych decyduje przede wszystkim zwiększająca się liczba potencjalnych zainteresowanych jego ofertą. 

Rok 2018 był bardzo dobrym rokiem na rynku nieruchomości luksusowych. Segment apartamentów ekskluzywnych to 1 proc. wszystkich nieruchomości dostępnych na rynku i stale rośnie, a liczba transakcji w stolicy wynosi około 200 rocznie i nie maleje. Jak widać z roku na rok tempo sprzedaży takich lokali wzrasta i wszystko wskazuje na to, że będzie rosło nadal. Z drugiej strony ilość apartamentów tej klasy jest w Polsce wciąż stosunkowo niewielka, co jest dobrą perspektywą dla deweloperów. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nabywcy luksusowych nieruchomości zwracają uwagę przede wszystkim na to czy zakupiony lokal będzie utrzymywał wartość. Na ile jest unikatowy, jedyny w swoim rodzaju. Ważna jest prestiżowa lokalizacja w centrum, unikalność projektu i jakość materiałów wykończeniowych, walory estetyczne, piękny widok oraz dodatkowe usługi i udogodnienia dla mieszkańców

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych