Waldemar Wasiluk, Victoria Dom: Wzrost cen lekko studzi zapał klientów

Deweloper Victoria Dom w trzecim kwartale sprzedał 373 mieszkań. To o 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Narastająco przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku zakontraktowano 1291 lokali (+11 proc. w ujęciu r./r.). Zdaniem zarządu spółki na warszawskim rynku cały czas utrzymuje się duża przewaga popytu nad ograniczoną podażą, choć wzrost cen mieszkań działa na kupujących nieco studząco.

Autor: Housemarket.pl 07 października 2021 16:03

Deweloper Victoria Dom w ramach działalności prowadzonej na rynku polskim, podpisał w trzecim kwartale br. 373 umowy deweloperskie i płatne umowy rezerwacyjne. Oznacza to wzrost o 17 proc. względem analogicznego okresu poprzedniego roku, kiedy sprzedanych zostało 318 lokali. Narastająco przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku zakontraktowano 1291 mieszkań, co jest wynikiem o 11 proc. lepszym niż w pierwszych trzech kwartałach zeszłego roku, kiedy zawarto 1166 umów z nabywcami.

- Zainteresowanie zakupem nowych mieszkań, na kluczowym dla nas warszawskim rynku, pozostaje bardzo wysokie. Cały czas mamy jednocześnie do czynienia z dużą nierównowagą pomiędzy niezaspokojonym popytem i ograniczoną podażą nowych inwestycji. Utrzymujący się trend wzrostu cen w drugim i trzecim kwartale wpływał natomiast lekko studząco na ostateczne decyzje klientów. W efekcie proces zamykania transakcji sprzedaży nieco się wydłużył - powiedział Waldemar Wasiluk, siceprezes Victoria Dom S.A.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Victoria Dom posiadając rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamia nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. Oferta kompaktowych i funkcjonalnych mieszkań w atrakcyjnej lokalizacji, z bardzo dobrym dostępem do komunikacji miejskiej, jest cały czas szczególnie poszukiwana przez klientów. Najnowszym projektem wprowadzonym do sprzedaży jest drugi etap Osiedla Krzewna na warszawskim Targówku. Każde z mieszkań zaplanowano tak, aby ich układ był funkcjonalny dla mieszkańców. W ofercie dostępne są lokale 2,3,4 - pokojowe o metrażach od 36 m2 do 76 m2, w cenie od 399 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych