Waryński stawia na rynek mieszkaniowy

Grupa Waryński ma ambitne plany, które w dużej mierze będą koncentrowały się na rynku mieszkaniowym. Deweloper przygotowuje strategię rozwoju w Warszawie, ale nie wyklucza wejścia do innych miast.

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2016 09:00

Ostatnie dwanaście miesięcy to kontynuacja projektów mieszkaniowych realizowanych na warszawskiej Woli.

- Nie tylko zdecydowanie pobiliśmy nasze rekordy sprzedażowe, ale przede wszystkim oddaliśmy do użytkowania pierwsze dwie fazy Miasta Wola oraz pierwszy etap Stacji Kazimierz. Obie inwestycje zostały bardzo dobrze przyjęte przez lokatorów - mówi prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa. - Pozytywne opinie mieszkańców przekładają się także na duże zainteresowanie kolejnymi fazami obu projektów. Jesteśmy dumni z faktu, że od momentu uruchomienia sprzedaży popularność naszych inwestycji nawet na moment nie osłabła. Sytuacja ta pozwala nam, szybciej niż pierwotnie planowaliśmy, wprowadzać do oferty i realizować z optymizmem kolejne fazy obu projektów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Waryński ma ambitne plany, które będą koncentrowały się na rynku mieszkaniowym. - Przede wszystkim zamierzamy kontynuować dynamiczny rozwój naszych projektów przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. Konsekwentnie będziemy wprowadzać do sprzedaży i budować kolejne fazy zarówno Miasta Wola, jak i Stacji Kazimierz. Przewidujemy, iż realizacja naszych „wolskich” projektów zajmie nam jeszcze ok. 2-3 lata - mówi Mirosław Łoziński. - Jesteśmy w finalnej fazie przygotowywania strategii naszych działań na kolejne lata, która przewiduje uruchomienie kolejnych inwestycji głównie w Warszawie. Jednak nie wykluczamy zaistnienia z projektami mieszkaniowymi również w innych dużych miastach. Więcej szczegółów będziemy mogli zdradzić w pierwszych miesiącach 2017 r. Warto zaznaczyć, że przynależność do Mars Real Estate stwarza także szansę wykorzystania naszych kompetencji w inwestycjach nieruchomościowych realizowanych przez grupę.

Podsumowując 2016 rok Mirosław Łoziński zwrócił uwagę na dobrą kondycję rynku mieszkaniowego. - Deweloperzy w każdym z kwartałów regularnie biją rekordy sprzedaży nowych lokali oraz konsekwentnie wprowadzają na rynek kolejne inwestycje. Co bardzo ważne – zainteresowanie klientów utrzymuje się na wysokim poziomie – zwłaszcza w tak atrakcyjnych lokalizacjach, jak warszawska Wola, gdzie realizujemy projekty Miasto Wola i Stacja Kazimierz. Dynamiczny rozwój rynku jest równoznaczny ze wzrastającą konkurencją, której w perspektywie czasu nie wszyscy gracze podołają. Tylko projekty skrojone na miarę nabywców, spełniające ich wysokie oczekiwania, będą kontynuowały sukces - zaznacza.

Istotnym wydarzeniem roku 2016 było również wprowadzenie rządowego programu „Mieszkanie+”. - Na tym etapie bardzo trudno jest jeszcze precyzyjnie wskazać, jak ten projekt wpłynie na sytuację rynku pierwotnego, jednak jest to istotny element, który powinien być brany pod uwagę przez deweloperów przy planowaniu kolejnych inwestycji - mówi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych